Motorsport Heroes: A nap, amikor Hakkinent világbajnokká koronázták

A Manish Pandey által rendezett teljes hosszúságú film, a Motorsport Heroes már elérhető a Motorsport.tv-n, amelyben a sport négy legendája oszt meg történeteket a sikereikről, a kudarcaikról, a személyes problémáikról és az életveszélyes baleseteikről. Most Mika Hakkinentől hallgathatjuk meg annak a napnak a történetét, amelyen először lett Forma-1-es világbajnok a Repülő Finn.

1998-ban Mika Hakkinen a Ferrarival versenyző Michael Schumacherrel küzdött a világbajnoki címért, amely a bajnoki év utolsó versenyén, a Japán Nagydíjon, a suzukai pályán dőlt el. Schumacher szerezte meg a pole-pozíciót, azonban lefulladt a felvezető körben, emiatt pedig a rajtrács végéről kellett indulnia.

Hakkinen a verseny előtt 4 pontos előnnyel rendelkezett, ezt kellett „beosztania” ahhoz, hogy a verseny végén őt koronázzák világbajnokká. És ezt meg is tette: a rajttól kezdve az élen állt, így szerezte meg a két világbajnoki címe közül az elsőt.

Michael Schumacher felzárkózása pedig a 31. körben ért véget, amikor egy korábbi baleset után a pályán maradt törmelékre ment, amelynek következtében jobb hátsó defektet kapott, így fel kellett adnia a versenyt.