Motorcsere Pereznél, csak a mezőny végéről rajtolhat Abu-Dhabiban!

A Forma-1 legújabb futamgyőztese, Sergio Perez csak a mezőny végéről rajtolhat a 2020-as Abu-Dhabi Nagydíjon, miután a Racing Point kénytelen volt motort cserélni az autójában a szezonzáró előtt.

Sergio Perez, Racing Point RP20

Fotót készítette: Charles Coates / Motorsport Images

A Racing Point korábban is tisztában volt azzal, hogy előbb-utóbb kénytelenek lesznek motort cserélni Perez autójában, a helyzetükön pedig nem javított a mexikói bahreini kiesése, amikor az MGU-H 4 körrel a futam vége előtt adta meg magát, megfosztva Perezt egy dobogós helyezéstől.

Perez a múlthéten egy olyan motorral nyerte meg a Szahír Nagydíjat, amely már élettartamának a végén járt, és elmondása szerint érezhetően gyengébb teljesítményt is adott le az erőforrás.

A Racing Point most új belső égésű motort, turbót, és MGU-H-t szerelt Perez autójába, mindegyikből az idei 4. darabot, ami a mezőny végére száműzte a mexikóit. Perez büntetése remek hír lehet a McLarennek, akik a múlthéten vállaltak be egy hasonló cserét, miután Lando Norris csak a 15. helyre kvalifikálta magát. Az utolsó helyről rajtolva végül a 10. lett a brit.

A McLaren lemaradása csak 10 pont a Racing Point mögött a konstruktőri bajnokság 3. helyéért folytatott harcban, egy erős kettős pontszerzéssel pedig azt még simán ledolgozhatják, különösen, ha Perez elakad a forgalomban.

Ironikusan mondhatnánk azt is, hogy Perez győzelmi esélyei nagyot nőttek így, mivel a múlthéten is a mezőny végéről felzárkózva szerezte meg karrierjének első Forma-1-es győzelmét, egy jól kifogott biztonsági autós fázis pedig ismét a mezőny első felébe repítheti őt.

Kevin Magnussen is csak a mezőny végéről kezdheti meg az utolsó Forma-1-es futamát a Haasszal, a dánnál akkucsomagot és ECU-t cseréltek.

Russell ezzel a sisakkal tiszteleg Frank és Claire Williams előtt.