Montoya arról, milyen volt Marko csapatában versenyezni: "Azt hiszi, szándékosan veszítettem..."

Sebastian Montoya a Red Bull utánpótláspilótája lett, így Helmut Marko ismét a család egy pilótájával fog együtt dolgozni. A fiatal fiú apja, a volt Forma-1-es pilóta, Juan Pablo Montoya így emlékezett vissza egykori csapatfőnökére.

Christian Horner, Team Principal, Red Bull Racing, Helmut Marko, Consultant, Red Bull Racing

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

Montoya 1997-ben került a Formula 3000-be, ami a mai Formula 2-nek megfeleltethető. Ott az RMS Marko csapatában versenyzett, melynek tulajdonosát Helmut Markónak hívták. Montoya a tízből három versenyt nyert meg, még egyszer dobogóra állt, de ez nem volt elég ahhoz, hogy bajnok legyen, két és fél ponttal maradt le Ricardo Zontától.

A Motorsport.comnak adott interjújában a kolumbiai arról beszélt, egykori csapatfőnöke sosem bocsátotta meg neki, hogy nem tudott nyerni: „Azt hiszi, szándékosan hagytam kicsúszni a kezemből a bajnoki címet” – mondta, és való igaz, a következő évben Montoya a Super Nova Racinggel meg is nyerte a sorozatot – velük nyert Zonta az előző évben is.

A versenyző szerint azonban ebben semmi igazság nincs, elmondása szerint az RMS Marko mérnökei egyszerűen elszúrták a beállításokat és ezért nem járt sikerrel. „Ennek ellenére a mai napig dühös rám” – mondta.

Arról is beszélt, hogy nem volt könnyű együtt dolgoznia a Red Bull későbbi tanácsadójával, aki kőkeménynek bizonyult és ritkán kegyelmezett meg tanoncának, ettől azonban Montoya úgy gondolja, csak jobb versenyző lett és a mai napig meg van győződve arról, hogy a jószándék vezérelte.

A Formula 3000-ből Montoya a Forma-1-be került, ahol a Williamsnél és a McLarennél is versenyzett és legjobb eredménye a világbajnoki harmadik hely volt 2002-ből és 2003-ból, de emellett több amerikai versenysorozatban, például az IndyCarban is megfordult.

A Red Bull utánpótlásába került Sebastian Montoya tehát kemény, de gondoskodó kezek közé került, arról pedig, hogy kik vannak még mellette a világbajnok akadémiáján, itt írtunk.