Mivel tudna a Mercedes és a Red Bull rögtön közelebb kerülni a Ferrarihoz

A Ferrari remek szezonkezdeten van túl, hiszen kettős győzelmet értek el 2019 után először, a Red Bull azonban technikai hibák miatt kapitulált a versenyből, míg a Mercedesnek egyszerűen nem volt meg a tempója.

George Russell, Mercedes W13

Fotót készítette: Steven Tee / Motorsport Images

Ha alapozhatunk a 2022-es idény első futamára, akkor elmondhatjuk, hogy a Ferrari egy bajnokságra esélyes autóval állt elő idénre. Charles Leclerc tudta behúzni a versenyt, mögötte pedig végül csapattársa, Carlos Sainz jött be, miután Max Verstappen technikai hiba miatt kiesett.

A Red Bull-os oldalon azonban Sergio Pereznek sem volt szerencséje, aki a legutolsó kör elején bukta el a dobogós helyezését, így a bikások kénytelenek voltak nulla ponttal távozni Bahreinből.

A tavalyi nagy ellenfelük, a Mercedes eközben csak szimplán lassabb volt, mint a közvetlen ellenfelek, így erőből esélyük sem nyílt a futamgyőzelemre, de még igazán a dobogóra sem. Ha a futam végén nem jön a biztonsági autó, majd nem esik ki a két a Red Bull, akkor minden bizonnyal nagy hátránnyal végeztek volna az ötödik és hatodik helyen.

A két kevésbé jól teljesítő élcsapat viszont tudna hozni a Ferrarin, amennyiben javítanának a bokszmunkán. Az új, 18 colos Pirelli-gumik miatt a bokszutcai csapatra még komolyabb feladat hárul, mint eddig, Bahreinben azonban ezen a téren is a Ferrari volt a legjobb.

Verstappen elégvágási kísérleteinél pedig nemcsak a gyorsabb kivezető körök, de a gyorsabb kerékcserék is segíthettek volna. Az olaszok leggyorsabb kerékcseréje 2,33 másodperc volt Bahreinben, míg a Red Bullé 2,62.

Ez nem tűnik komoly különbségnek, de a bikásoktól megszokhattuk az utóbbi években, hogy szinte mindenkit leiskoláznak a bokszmunka terén. A Mercedes azonban még ennél is sokkal rosszabbul teljesített.

Lewis Hamilton legjobb kerékcseréje 3,45 másodperc volt, tehát bő egy másodperc is benne maradt a legjobbakhoz képest, és mivel a vasárnapi viadalon háromszor is kereket cseréltek a csapatok, az ilyen különbségek bizony összeadódnak a végén.

Azt persze nem lehet mondani, hogy ezen múlt volna a futam végkimenetele, de ha a két említett istálló közelebb akar kerülni a Ferrarihoz, akkor muszáj lesz kicsit előrelépniük a bokszban is, mivel egy szorosabb futam esetében már komolyabb jelentősége lehet a kerékcserék gyorsaságának.