Mick Schumacher reagált Verstappen frusztrációjára az USA Nagydíj után

A Haas versenyzője, Mick Schumacher a 16. helyről rajtolva a 16. pozícióban fejezte be az austini futamot, a leintést követően pedig reagált Max Verstappen frusztrált rádióüzenetére – a német nem tartja magát hibásnak.

Mick Schumacher, Haas

Andy Hone / Motorsport Images

Az Amerikai Nagydíj végén a vezető Max Verstappen-Lewis Hamilton páros Mick Schumacher mögé érkezett meg, Verstappen pedig frusztráltan szólt a csapatrádióba, és azt akarta, hogy minél hamarabb tűnjön el előle a német versenyző.

A leintés után a Haas versenyzője azt mondta, hogy nem tud eltűnni, és mondhatni „kiegyenlítette” a dolgot azzal, hogy miatta használhatta a DRS-t a holland versenyző:

„Az a helyzet, hogy nem tudok felszívódni, én is versenyeztem. Próbáltam a lehető legkevésbé megnehezíteni Max dolgát, és nem akartam idegesíteni sem őt. És az, hogy miattam kapott DRS-t, egy kicsit ki is egyenlítette a dolgot. Ilyen a versenyzés” – mondta az újonc a Sky-nak.

Emellett azt is elmondta, hogy élvezte a versenyt, amelyen a 16. helyről rajtolva a 16. pozícióban is ért célba – mögötte végzett a csapattárs Nyikita Mazepin, valamint a három kieső versenyző.

„Mókás volt a verseny, azt kell mondjam, hogy élveztem. A rajtnál csatáztam néhány autóval, ami jól felkészíthet a következő évre” – tekintett előre a német, aki jövőre is a Haas színeiben fog versenyezni a Forma-1-ben.

Horner: Nem gondoltam volna, hogy megnyerjük…

Előző cikk Sainz: „Ez egy rossz verseny volt” már az elejétől
Következő cikk Hamilton: Nem tudom, mit tehettünk volna a Red Bull ellen