Canceled
13 nov.
Canceled

Michael Schumacher soha nem habozott, vérprofiként dolgozott

A hétszeres világbajnok nemcsak az eredményeivel vívta ki a tiszteletet a Forma-1-ben, valamint a csapatán belül, hanem a hozzáállásával is.

Minden versenyző más és más, de sokkal kevesebb az igazán különleges pilóta az F1 történetében, mint például a szimplán nagyon jó. A legendák nemcsak a statisztikájukkal emelkednek ki a többiek közül, hanem a karakterükkel is.

Michael Schumachernek egy rendkívül érdekes és végtelenül erős karaktere volt a versenyzői pályafutása során, mely sok szempontból utánozhatatlan, valamint felülmúlhatatlan. A 7 világbajnoki címe mellett 91 győzelmet, 68 rajtelsőséget, 77 leggyorsabb kört és 155 dobogós helyezést tudhat magáénak. Ezek pedig hihetetlen számok, különösen abból a korszakból.

Ross Brawn a Ferrarinál testközelből figyelhette meg azt, hogy Schumacher mire képes, nemcsak az autó volánja mögött. A német már a puszta megjelenésével is tiszteletet vívott ki a dolgozók körében, akik emiatt még motiváltabban dolgoztak.

Az 50 esztendős legenda egyszerűen totálisan maga köré tudta építeni az istállót, amivel 5 egymást követő alkalommal nyerte meg a bajnokságot.

A brit szakember nem látott különbséget Schumacher bajnoki éveiben.

„Ha őszinte vagyok, akkor azt mondhatom, nem hiszem, hogy emlékeznék valódi különbségre. Végig megtartotta az elkötelezettségét és a professzionalizmusát. Két évig voltunk együtt a végén, amikor már nem nyertük meg a világbajnokságot, de még mindig nagyon elkötelezett volt.”

Schumacher egy pillanatra sem habozott, mindig elvégezte a munkáját.

„A vége felé úgy érezte, hogy egy kicsit távol van a sporttól, de a bajnoki években soha nem tapasztaltam különbségeket. Például, amikor felhívtad őt egy teszt miatt, csak annyit kérdezett, hogy „mikor”? Soha nem hezitált. Ez volt a munkája, a karrierje és a szenvedélye, amit imádott. Soha nem láttam rajta különbséget a hatodik vagy a hetedik címének megszerzése során. Nem volt különbség.”

Így „kínoztatja” magát Sainz a Forma-1-ben

Hamilton a MotoGP nyitóhétvégéjén Katarban: "Őrült lenne Rossival egy pályán motorozni"