Mi történik, ha vasárnap senki sem ér célba az Ausztrál Nagydíjon?

Van pár forgatókönyv, melyek alapján a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) meghatározhatja a végeredményt.

Néhányan nem tartják lehetetlennek azt, hogy legalább a mezőny fele ki fog esni vasárnap az évadnyitó Ausztrál Nagydíjon, köszönhetően a teljesen új technikai csomagoknak. A rekordot az 1966-os Monacói Nagydíj tartja, amikor is csak négy autó ért célba a versenyen. 1996-ban Monte Carlo szintén egy igen érdekes versenyt hozott, amikor is ugyancsak négy pilóta láthatta meg a kockás zászlót.

Miután azonban nem sokkal a cél előtt újabb három autó kiesett, azok a versenyzők is pontokat kaphattak, miután teljesítették a táv 90%-át, melynek értelmében utolsó kiesőkként jogosultak voltak a pontszerzésre. Melbourne-ben ez idén 53 kört jelentene.

Felvetődik a kérdés, hogy mégis mi történik, ha az 58 körös ausztrál versenyen egy autó sem ér célba. Az FIA versenyigazgatója, Charlie Whiting a német Auto Motor und Sport kérdésére elmondta, ez esetben az lenne a győztes, aki utoljára esett ki.

Egy kivétel azonban létezik, miszerint ha az autók hiánya miatt leintik a versenyt. Ilyenkor az utolsó balesetet megelőző két kört veszik alapul, így ha akkor más volt az élen, akkor ő kapja meg a győzelemért járó 25 pontot.

Az autó szerelése azonban megengedett a garázsban, ha a pilóta nem veszi le a sisakját, de idén ez nehezebb lehet, mint eddig bármikor, hiszen a szerelési idő nagyban megnövekedett az új technika miatt. A Force India technikai igazgatója, Andy Green elmondta, például a hátsó szárny cseréje számukra 15 percet vesz igénybe, köszönhetően a DRS hidraulikus rendszerének. A Sauber csapatmenedzsere, Beat Zehnder szerint a másik lehetséges csereelemet az elektromos doboz jelentheti, mely adott esetben életre keltheti az autót.