Megszakadt Vettel remek sorozata – a német a forgalmat okolja

Sebastian Vettel három erős pontszerzéssel végződő hétvége után ezúttal nem volt képes önerőből bekerülni a legjobb 10 pilóta közé a Stájer Nagydíjon. A négyszeres világbajnok szerint az időmérőn ment el a jó helyezés lehetősége.

Sebastian Vettel, Aston Martin, and Valtteri Bottas, Mercedes

Mark Sutton / Motorsport Images

Sebastian Vettel körhátrányban fejezte be a Stájer Nagydíjat a 12. helyen, ezzel pedig megszakadt a remek sorozata, már ami a pontszerzéseket illeti. A német elévágással próbálkozott a bokszkiállások során, ám ez a taktika végül a visszájára sült el.

„A mai nap elég unalmas volt, beragadtam a forgalomba a verseny többségében, aztán a második felében nem voltam elég gyors. Szóval ez csak jobb lehet a következő héten” – kezdte az értékelését Sebastian Vettel, aki a futam egy pontján Charles Leclerc Ferrarija ellen harcolt.

„Világos volt, hogy átmegy rajtam, szóval ez nem volt egy valódi harc az én oldalamról” – folytatta a négyszeres világbajnok, majd Lance Stroll pontszerzésére is kitért, amit bátorítónak tart. „Igen, nyilvánvalóan egy kicsit előrébbről kell rajtolnunk, ez pedig megváltoztathatja a versenyt.”

„Szóval a mi oldalunkról, most beragadtunk a vonatozásba. Az elsők között mentünk ki a bokszba, aztán nem maradt elég gumink a végén, hogy ez különbséget jelentsen. Ez nem valami nagyszerű” – zárta le a gondolatait a német.

Vettel a pontversenyben továbbra is örök nagy riválisa, Fernando Alonso előtt áll a 10. helyen, a neve mellett 30 egység gyűlt össze, Daniel Ricciardo pedig csupán 4 pontra van tőle a 9. helyen.

Wolff: Nyolc év után most először nincs meg a tempónk…

Előző cikk Alonso újra legyőzte Ocont, zsinórban harmadszor pontszerző
Következő cikk Marko: Nem akarjuk azt a hibát elkövetni, mint Kubica és a BMW 2008-ban