McLaren: A miénk lesz a legizgalmasabb F1-es páros jövőre!

A McLaren vezérigazgatója, Zak Brown azt nyilatkozta, hogy szerinte az övék lesz a legizgalmasabb duó a 2021-es rajtrácson – mint ismeretes, Lando Norris mellé Daniel Ricciardo érkezik a csapathoz.

Lando Norris, McLaren and Daniel Ricciardo, Renault F1 Team in the Press Conference

Fotót készítette: Simon Galloway / Motorsport Images

A McLaren kiváló idényt tudhat maga mögött, ugyanis 2012 óta először végeztek a top-3-ban a konstruktőrök között, ráadásul Lando Norris és Carlos Sainz is felállhatott egyszer-egyszer a dobogóra – a brit Ausztriában lett harmadik, a spanyol pedig Olaszországban második.

A futam után a McLaren vezérigazgatója, Zak Brown a Sky Sportsnak nyilatkozott az évről, és köszönetet mondott az istálló összes dolgozójának.

„Azt gondolom, hogy a nyilvánosság előtt ez egy nagyon nehéz szezon volt, befektetésre volt szükségünk, Lando és Carlos pedig az egész csapattal együtt kiváló munkát végzett. Szeretnék köszönetet mondani mind a 800 dolgozónknak, amiért így sikerült az év. Jól sikerült a mai nap, sőt inkább azt mondom, hogy jól sikerült ez az év.”

Brown ezen kívül szót ejtett a jövő évi párosukról is: a Ferrarihoz távozó Carlos Sainz helyére Daniel Ricciardo érkezik, Lando Norris pedig marad a csapatnál.

„Véleményem szerint jövőre miénk lesz a legizgalmasabb páros a pályán és azon kívül is. Landónak már az első éve is kiválóan sikerült, Daniel pedig egy hétszeres futamgyőztes” – fogalmazott a vezérigazgató.

Összefoglalónk a szezon utolsó versenyéről…

A 2020-as Indy 500-on meglepő módon Takuma Sato lett a végső győztes. A körülmények a kezére játszottak, hiszen többek között Spencer Pigot óriási balesetet szenvedett a futam késői szakaszában, a fallal való érintést követően nagy erővel a bokszutca bejáratának csapódott.

Előző cikk A Red Bull jövőre megtörné rossz rajtokból álló sorozatát
Következő cikk Ők hajthatnak holnap pályára Abu-Dhabiban a „fiatal pilóták tesztjén”