Jelentés az időmérőről
Forma-1 Osztrák Nagydíj

Max Verstappené a sprintkvalifikáció pole-ja, nagy blama az SQ3-ban a Ferrarinál!

Max Verstappen 93 ezredmásodperces előnnyel szerezte meg a pole-t a sprintfutamra a két McLaren előtt, míg Charles Leclerc nem ért fel az utolsó körre, így csak a 10. lett.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB20

Fotót készítette: Zak Mauger / Motorsport Images

Miután az FP1-en Max Verstappen volt a leggyorsabb Oscar Piastri és a két Ferrari-pilóta előtt, magyar idő szerint 16:30-tól jött a sprintkvalifikáción, ahol a Q1 csak 12 perces, így a nagyobb csapatok versenyzőinek nagyon koncentrálniuk kell, nehogy idejekorán kiessenek.

Elsőként Hamilton jött ki a pályára, azonban mindezt hiába tette, mivel pályaelhagyás miatt törölték az idejét. Az élre a csapattársa, Russell állt, akit Sainz és Norris követett, amikor már csak 5 perc volt hátra az SQ1-ből.

Az utolsó percekhez közeledve Verstappen állt az élre, a kiesőzónában pedig Csou, Ricciardo, Albon, Alonso és Hamilton volt – a két világbajnok végül továbbment, de egyáltalán nem volt sima a szakasz vége.

Alonso a 12., Hamilton a 13. helyen ment tovább, de egyikük sem volt messze a 16. helyen kieső Ricciardótól. Rajta kívül Hülkenberg, Bottas, Albon és Csou esett ki, tehát Sargeant ezúttal csapattársa előtt végzett – a nagydíjidőmérőket tekintve viszont még mindig 0-ra áll az amerikai.

A 10 perces SQ2-ben is a közepes gumik kerültek elő, Verstappen egy meglehetősen erős, 1:05.1-es idővel kezdett, Russell másfél, Piastri két tizedmásodpercre volt a hollandtól, a többiek ennél jobban le voltak maradva – ekkor még csak a Red Bull, a McLaren, a Ferrari és a Mercedes pilótái mentek pályára.

A maradék 7 pilóta mondhatni külön csoportban futotta meg a mért körét, hozzájuk a nyolcadik helyen álló Perez csatlakozott még. Stroll a célegyenesre ráfordítóban egy kicsit a kavicságyra tette a kerekét, de így is jobb kört ment Alonsónál 31 ezreddel. Az első 8 pozícióban ezt követően nem történt változás, mögöttük Ocon, Gasly, Magnussen, Stroll, Alonso, Cunoda, Sargeant volt az állás.

Az élen álló pilóták végül nem futottak újabb mért kört, így bejutott az SQ3-ba a két Red Bull, a két McLaren, a két Ferrari, a két McLaren és a két Alpine. Magnussen továbbjutása 49 ezreden múlt.

Az SQ3 első perceiben senki nem ment a pályára, majd amikor már csak 2 és fél perc volt hátra a sprintkvalifikációból, Hamilton és Russell vezetésével mind a 10 versenyző a pályára ment, és csak egy köre volt a pilótáknak - már aki felért a körére.

Leclerc éppenhogy lemaradt a köréről, a sprintkvalifikáció pole-ját pedig Verstappen szerezte meg, aki 93 ezreddel verte meg Norrist, Piastri hátránya pedig 3 tizedmásodperc feletti volt. Russell a negyedik, Sainz az ötödik, Hamilton a hatodik lett, majd Perez, Ocon, Gasly és Leclerc következett.

Perez és a két Alpine nem tudott versenyképes kört futni, a hátrányuk 1 másodperc feletti, de a francia istálló mentségére szóljon, hogy ők - a többiekkel ellentétben - használt abroncsokon futották az utolsó körüket.

A Forma-1-es program szombaton 12 órakor folytatódik a sprintfutammal, 16 órától pedig a nagydíj rajtrácsát kialakító időmérő következik – mindkét eseményt élőben közvetíti az M4 Sport, a legfrissebb hírekért pedig kövessétek a hu.motorsport.com-ot!