Massa hibája és dühe a Ferrarival: egy dobogó mehetett el ezen (videó)

Felipe Massa nagyon frusztrált volt a hibája után, aminek káromkodva adott hangot a csapatrádión keresztül. A brazil versenyző végül lemaradt a dobogóról.

Felipe Massa, Ferrari F60

Rainer W. Schlegelmilch

A Forma-1 a 2011-es Kanadai Nagydíjat megismételte. Egy őrült futam, aminek az ideje alatt minden kiszámíthatatlan és kaotikus volt. A mezőny jól tudta, ha leszakad az ég Montrealban, az egy igen nehéz menet lesz odakint.

A nézők a hosszú várakozásukért cserébe minden idők egyik legeseménydúsabb és legváratlanabb versenyét kapták. Jenson Button például úgy nyerte meg a Kanadai Nagydíjat, hogy hatszor volt a bokszban, és még egy bokszutcai áthajtásos büntetést is teljesítenie kellett.

Felipe Massa előtt is adódott egy jó lehetőség arra, hogy felálljon a dobogóra és fontos pontokat szerezzen, független attól, hogy nem lehetett harcban a címért. Az erősebb 2010-es konstrukció után egy gyengébb verzió gurult ki a Ferrari garázsából.

Massa jó helyről várhatta a folytatást, mivel a harmadik időt rakta össze az időmérő edzésen Fernando Alonso és Sebastian Vettel mögött. Egészen minimális különbséggel maradt el Alonso idejétől.

A verseny 53. körében azonban megtörtént az, amitől Massa tartott, és elvesztette a kontrollt az autója felett, amivel megérintette a korlátot. Ez pedig gyakorlatilag azonnal véget vetett a dobogós álmainak. Felipe ritkán volt dühös, de abban a pár másodpercben még káromkodott is.

Massa a szezont csak a 6. helyen fejezte be, mindössze 118 ponttal. Egy alkalommal sem állhatott fel a pódiumra. Közvetlen előtte Hamiltonnak már 227 pontja volt. Alonso a másik Ferrarival 257 egységet gyűjtött.