Massa drámája, Räikkönen győzelme a Maláj Nagydíjon: ezen is múlhatott a világbajnoki cím

Ha ott nem csúszik ki Felipe Massa, akkor lehetséges, hogy ő 2008 Forma-1 világbajnoka, és nem Lewis Hamilton. Talán minden másképpen alakult volna a brazil számára a királykategóriás karrierjében.

Felipe Massa (Scuderia Ferrari Marlboro)

Fotót készítette: Hazrin Yeob Men Shah

12 esztendővel ezelőtt ezen a napon rendezték meg a 2008-as Maláj Nagydíjat, ami a Forma-1 történetének 787. versenyhétvégéje volt. A helyszín Kuala Lumpur volt, ahol egy nagyon gyors és izgalmas aszfaltcsík várta a mezőnyt.

Ez volt az a bizonyos esztendő, amikor Kimi Räikkönen címvédőként állhatott fel a rajtrácsra, valamint Felipe Massa pár másodpercig világbajnoknak érezhette magát a Ferrarival. A brazil versenyző számára az év során több olyan momentum is volt, amikor nagyon fontos pontokat veszített.

Fotó készítője: Hazrin Yeob Men Shah

Ez történt a szezon második versenyén is, ahol minden adott volt számára ahhoz, hogy dobogóra álljon. Végül azonban egyetlen egy pontot sem szerzett, így akár ez a hétvége is megpecsételhette a sorsát a folytatásban, hiszen Lewis Hamilton csak 1 ponttal számolt többet a bajnokság lezárásakor.

Az időmérő edzésen Massa diktálta a tempót a Ferrarival, és közel 0.5 másodpercet adott a finn világbajnok csapattársának. Kovalainen a McLarennel a harmadik helyen már majdnem 0.9 másodpercre volt a legjobb időtől. Hamilton a finn csapattársa mögött még éppen hogy csak 1 másodpercen belül autózott, akárcsak Trulli és Kubica. Hármójukat minimális differencia választotta el egymástól.

A legjobb 10-ben volt még Heidfeld, Webber, Alonso és Glock. Érdekesség, hogy Alonso már 2.7, Glock pedig 3.9 másodperccel ment gyengébb időt. Massa nagyon fölényesen húzta be az időmérőt, ami pályafutása 10. ilyen sikere volt.

A verseny egy igen más végeredményt hozott, mivel az 56 körös nagydíj végén Räikkönen került az élre Kubica és Kovalainen előtt, akik 19.5 és 38.4 másodpercet kaptak. Trulli, Hamilton, Heidfeld, Webber és Alonso voltak még pontszerzők.

Team celebration: race winner Kimi Raikkonen celebrates with Felipe Massa and Scuderia Ferrari team

Massa a 30. körben csúszott ki, és akadt el a kavicságyban, ami a futamának a végét jelentette. Ezzel rögtön nagyon fontos pontokat veszített a riválisokkal szemben. A folytatást Hamilton várhatta az élről 14 ponttal a 11 pontos Räikkönent és a szintén 11 egységet számolt Heidfeld előtt. Kovalainenek 10, Kubicának 8 pontja volt akkor.

A Ferrari brazil versenyzője tehát igen gyengén kezdett, mivel Ausztráliában is kiesett, de a következő futamokon már nyerni tudott, és fontos dobogós helyeket szerzett. Ez a két nullázás azonban rettentő sokba került számára.

7

Egy kulisszák mögötti videó, ami megmutatja, hogy a matricázás mennyire fontos a Forma-1-ben, elsősorban a szponzorok miatt. Egy kis érdekesség az olaszoktól.

Előző cikk ÉLŐ ONLINE KÖZVETÍTÉS: FUTAM - Verstappen, Norris, Stroll, Piquet, Vandoorne... (21:00)
Következő cikk A Spanyol Nagydíj megrendezésére több esély lehet, mint más futamoknál