Massa, amit soha nem fog megbocsájtani: 2008, Szingapúr

Szingapúr minden idők egyik legbotrányosabb versenyhétvégéjével debütált a Forma-1-ben, de ezt akkor csak nagyon kevesen tudták.

Kimi Raikkonen, Felipe Massa and Scuderia Ferrari team members celebrate win and second place

Fotót készítette: XPB Images

A ázsiai helyszín sokat dolgozott azon, hogy bekerüljön a Forma-1 naptárjába, és ez végül meg is történt. Szingapúr rögtön történelmet írt, hiszen ők voltak az elsők, akik egy éjszakai versenyhétvégének adtak otthont a királykategóriában.

Noha a helyszín 2008 óta jelen van a sportban a villanyfényes utcai versenypályájával, még mindig lenyűgöző az a látvány, amit Szingapúr nyújt. Nemrég az F1 új tulajdonosi köre is megerősítette, hogy a folytatásban is hosszú távon számolnak a várossal, ami az egyik nagy kedvence a sportnak.

Az évek alatt számos olyan jelenet volt, melyek örökre emlékezetesek maradnak Szingapúrból. Gondoljunk csak az első futamra, amikor Nelson Piquet a Renault csapat akkori vezetésének utasítására szándékosan a falhoz vágta az autóját, hogy azzal Fernando Alonsónak, a spanyol világbajnok csapattársának segítsen.

Az ügy csak 2009-ben került nyilvánosságra, és Felipe Massa a mai napig ezt az esetet nevezi meg kiváltó oknak, hogy nem nyerhette meg a 2008-as bajnokságot.

Emellett más érdekes és látványos történések is voltak Szingapúrban, amiről most egy hivatalos videós összeállítást nézhettek meg, hála a Forma-1 szerkesztőinek, akik ezúttal is remek munkát végeztek.

A HIVATALOS VIDEÓS ÖSSZEÁLLÍTÁS EZEN A LINKEN KERESZTÜL ÉRHETŐ EL!