A körülmények áldozata lett a Renault

A jó időmérő már megvan, most már csak egy jó verseny hiányzik a Renault-nál: a mozgalmas Kínai Nagydíjon már csak az egy kis szerencse hiányzott volna és az, hogy kimaradjanak a problémákból, de egyre közelebb a pontszerzés.

Jolyon Palmer, Renault Sport F1 Team RS17, leads Romain Grosjean, Haas F1 Team VF-17

Fotót készítette: LAT Images

Romain Grosjean, Haas F1 Team VF-17, passes Nico Hulkenberg, Renault Sport F1 Team RS17
Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W08, leads Sebastian Vettel, Ferrari SF70H, Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1 W08, Kimi Raikkonen, Ferrari SF70H, Nico Hulkenberg, Renault Sport F1 Team RS17
Stoffel Vandoorne, McLaren MCL32, battles Jolyon Palmer, Renault Sport F1 Team RS17
Nico Hulkenberg, Renault Sport F1 Team RS17
Jolyon Palmer, Renault Sport F1 Team RS17, spins off on slick tyres, ahead of Felipe Massa, Williams FW40

Nico Hülkenberg, a Renault idén szerződtetett versenyzője kimondottan ígéretes pozícióból, a hetedik helyről vághatott neki a Kínai Nagydíjnak. Az első kör végén az elsők között volt, akik lecserélték intermediate gumijaikat száraz pályás abroncsokra, azonban mivel egy baleset után virtuális biztonsági autós rendszert kellett alkalmazni, az egész, jól felépített stratégiát dobhatták ki a kukába. A csapat másik versenyzője, Jolyon Palmer a mezőny végéről kapaszkodott.

Nico Hülkenberg, 12. hely (7. rajtpozíció): Az első kör végén kockáztattunk, és úgy döntöttünk, lecseréljük az autómon a gumikat száraz pályára valókra, ugyanis a célegyenesen kívül gyakorlatilag mindenhol tiszta volt a pálya. Aztán amikor jöttem ki a bokszól, Stroll odacsapta az autóját, ennek következtében pedig jött a VSC-periódus. Ezalatt teljesen lehűltek a gumijaim, így többször is megpörögtem. Innentől csak még rosszabb lett, a VSC gyakorlatilag teljesen tönkretette a stratégiánkat. Kár, mert egy nagyon jó eredmény is kisülhetett volna ebből."

Jolyon Palmer, 13. hely (bokszutcából rajtolt): "Nehéz verseny volt. Jól döntöttünk, hogy az első kör végén bejöttünk kereket cserélni, ezután viszont ráhajtottam egy vizes foltra, amikor egy Toro Rossóval versenyeztem. A virtuális Safety Car alatt teljesen lehűltek a gumijaim, tehát ez egy nagyon nehéz időszak volt a versenyen. Ami pozitív, az az, hogy az autó megbízhatóan működik, és végre tudtam teljesíteni egy rendes versenytávot is. Bahreinben reméljük, sokkal jobban alakul majd a hétvégénk."

Cyril Abiteboul csapatfőnök: "Összességében ez egy frusztráló hétvége volt számunkra. Jól alakult az időmérő Nico hetedik helyével, de aztán a verseny nem úgy sikerült, amire számítottunk. Amikor a virtuális biztonsági autós fázis életbe lépett, hirtelen egyből a mezőny végére kerültünk, Nico ekkor ugyanis már volt kint kerékcserén, később ráadásul még büntetést is kapott. Csalódottak vagyunk, hogy immár két versenyt zártunk pont nélkül, de az autó legalább megbízható és jó tempóval is rendelkezik. Bahreinben ki kell használnunk a lehetőségeinket."

Előző cikk A Williams katasztrofális hétvégét zárt Kínában: szeretnék mihamarabb elfelejteni
Következő cikk 4 másodperces gyorsulás még tavalyhoz képest is Kínában!