Marko: még két versenyt kell nyernünk, mielőtt kicsit hátradőlhetnénk

A Red Bull tanácsadója, Helmut Marko szerint még legalább két versenyt kell nyerniük ahhoz, hogy világbajnokká váljanak a 2021-es Forma-1-es szezonban, és ezt minél előbb meg kell tenniük, mielőtt ismét a Mercedes felé fordulna a mérleg nyelve.

Max Verstappen, Red Bull Racing, 1st position, celebrates with Helmut Marko, Consultant, Red Bull Racing, in Parc Ferme

Fotót készítette: Steven Tee / Motorsport Images

A Red Bull juniorprogramját vezető egykori versenyző, Helmut Marko szerint 10 versenyt mindenképpen meg kell nyerniük idén ahhoz, hogy Max Verstappen megszerezhesse az egyéni világbajnoki címet.

Az austini forduló előtt úgy fogalmazott, hogy a maradék hatból még 3 versenyt meg kell nyerniük, az Egyesült Államokban aratott sikerükkel pedig eggyel közelebb kerültek a kitűzött célhoz. Marko ugyanakkor megjegyezte, hogy jobb, ha még most folytatják a győzelmi sorozatukat, mielőtt jönnének a papíron a Mercedesnek kedvező pályák.

„Mint mondtam, 10 versenyt kell megnyernünk, ha ténylegesen meg akarjuk szerezni a bajnoki címet, szóval még kettő sikerre szükségünk van” – nyilatkozta Marko a német Sky-nak. „Azt követően talán kicsit lazíthatunk majd a Közel-Keleten, mert azokon a pályákon brutális egyenesek vannak, ahol a Mercedes egyértelműen előnyben lesz.”

Verstappen az elmúlt 6 versenyből négyszer több pontot szerzett Hamiltonnál, amit Marko remek eredményként lát azt figyelembe véve, hogy motort cseréltek a holland autójában, és szerinte a Mercedesnek kedveztek a pályák.

„A legutóbbi 3 mind Mercedes-pálya volt, de ahelyett, hogy hátránnyal mennénk Mexikóba, 12 pontos előnnyel utazunk. Papíron Mexikó és Brazília is jobban kedvez majd nekünk a magassági levegő miatt.”

Marko amellett, hogy ismét hihetetlennek nevezte Verstappen teljesítményét, elégedett volt Sergio Perezzel is, aki gyomorproblémákkal szenvedett a verseny előtt, ahol még az ivórendszere is elromlott, így bevallottan visszaesett a teljesítménye a futam végére.

„Pont eléggé ott volt az élen ahhoz, hogy Hamiltont a bokszba kényszerítse, ami a mi malmunkra hajtotta a vizet, és még mindig csak egyre jobbá és jobbá válik.”

Előző cikk Red Bull: nem fogjuk megóvni a Mercedes felfüggesztését