Marko elmondta, Gasly hamarosan szabadon távozhat

A Red Bull sportigazgatója, Helmut Marko kijelentette, hogy jövőre még szerződés köti Pierre Gaslyt a Red Bull-csoporthoz, 2024-től viszont szabadon távozhat az osztrák cég kötelékéből.

Pierre Gasly, Scuderia AlphaTauri

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

Pierre Gasly hosszú évek óta tartozik a Red Bull kötelékébe, ahol 12 futamot teljesíthetett a Red Bull „A” csapatánál, előtte és utána pedig az AlphaTaurinál, korábbi nevén a Toro Rossónál versenyzett.

A 26 éves francia jövőjéről időről időre felmerülnek kérdések, azonban a lefokozása óta nem váltott csapatot. A Red Bull tanácsadója, Helmut Marko a Motorsport-Total.com-nak elmondta, jövőre még szerződés köti hozzájuk Gaslyt, 2024-től viszont szabadon távozhat.

Az osztrák hozzátette, a Red Bull-os félszezonja óta jobb pilóta lett az egyszeres futamgyőztesből, és jó csapatvezető pilóta a Red Bull testvércsapatánál:

„Gaslyt a 2019-es Magyar Nagydíjon lekörözte Max. Azóta jobb lett, és az önbizalma is nagyobb. De azt nehéz megmondani, hogy mire menne Verstappen ellen” – mondta Marko az AlphaTauri pilótájáról.

„Pierre nagyon sikeres vezető pilóta volt az AlphaTaurinál az utóbbi években, viszont Júki már ugyanolyan teljesítményre képes egy körön, mint ő. A versenyen azonban nem teljesen ugyanilyen a helyzet” – mondta a tanácsadó.

Erre az alkatrészre vezethetők vissza a Ferrari-motor 2022-es problémái...

Így futotta meg egy problémás autó az F1 egyik legjobb időmérős körét...

Előző cikk „Schumacher bizonyított, jobb csapatot érdemel a Haasnál!“
Következő cikk Albon: előbb-utóbb mindenki kap egy nagy lehetőséget, az enyém túl korán jött