Majdnem 1 másodpercet zuhant a Ferrari teljesítménye tavalyhoz képest: statisztikák

Ezzel szemben például a Racing Point közel 1 másodperccel lett gyorsabb, de a Williamsnél is nagy az előrelépés, és még a Mercedes is érezhetően gyorsult.

Sebastian Vettel, Ferrari SF1000

Mark Sutton / Motorsport Images

Ezen a hétvégén rendezik meg az évadnyitó Osztrák Nagydíjat a Forma-1-ben, amire oly régóta vártak már a rajongók. Egyelőre az rajzolódik ki, hogy a Mercedes hatalmas előnyben van a többiekkel szemben, ami nem a legjobb hír a bajnokság szempontjából.

A németek őrülten nagy tempóra képesek, és a rövid Red Bull Ring ellenére jelentős sebességkülönbséget tudnak kiautózni a pályán, mint azt láthattuk a pénteki és a szombati napon is. A Forma-1 hivatalos statisztikájából az is kiderült, hogy a címvédő a tavaly Osztrák Nagydíj időmérő edzéséhez képest 0.323 másodpercet gyorsult.

Ehhez képest a rivális Red Bull-Honda, mely megnyerte a legutóbbi két Osztrák Nagydíjat, és szintén komoly fejlesztésekkel érkezett meg a helyszínre, még lassabb is volt az előző osztrák időmérőhöz képest. 0.038 másodperccel mentek gyengébb tempót.

A legnagyobb ugrást nem meglelő módon a Racing Point neve mellett találjuk, akik 0.921 másodperccel voltak gyorsabbak. A Mercedes motorral hajtott autó idén nagyon jó eséllyel pályázhat a negyedik helyre a bajnokságban.

Ehhez azonban a McLarennek is lesz egy-két szava, ahol Lando Norris a negyedik időt futotta meg a kvalifikáción, aminek nagyon örült a csapat. Volt is miért, és a fejlődés itt sem maradhatott el, ami 0.473 másodperc.

Lando Norris, McLaren MCL35

Fotó készítője: Steven Tee / Motorsport Images

A rivális Renault is képes volt emelni a tétet. Az autó stabilabb és gyorsabb lett. Daniel Ricciardo, valamint Esteban Ocon egy versenyképes autót kapott a 2020-as szezonra, mely 0.493 másodperccel ment jobb időt a 2019-es osztrák időmérővel összehasonlítva.

A Williamsnek szintén volt mit javítania az elmúlt két év után. Messze a leglassabb autó voltak, de ennek most vége. Hiába nem váltottak koncepciót, jelentős hátrányt dolgoztak le, és 0.737 másodperccel mentek jobb kört, mint tavaly ilyenkor.

Az utolsó csapat, mely gyorsabb volt az előző Osztrák Nagydíjhoz képest, a Toro Rossóból lett AlphaTauri. A csapat egyelőre nincs a McLaren-Renault-Racing Point trió szintjén, de az alap elég erős lehet ahhoz, hogy értékes pontot gyűjtsenek. 0.360 másodpercet gyorsultak.

Látván a téli teszteket és a tavalyi évet, nem okozhat meglepetést, hogy a Haas és a Alfa Romeo lassult, ráadásul nem is keveset. Nagy szükségük lett volna az előrelépésre, de ez nem történt meg. Az olaszok neve mellett szerepel a legrosszabb statisztika, miszerint 1.119 másodperccel voltak lassabbak, és már a Q1-ben kiestek.

Romain Grosjean, Haas VF-20

Fotó készítője: Mark Sutton / Motorsport Images

A szintén a Ferrari motorjait használó Haas sem lehet boldog, de az amerikaiak „csak” 0.619 másodperccel mentek gyengébb időt a tavalyi évhez képest. Ez messze nem az, mint amire számítottak, akárcsak a gyári Ferrarinál.

A legendás istálló egy új koncepcióval kísérletezik, ami egyelőre nem tűnik jó választásnak. Magukhoz képest 0.920 másodperccel voltak lassabbak a legjobb körükön. Ez pedig egy igencsak beszédes különbség, miközben Sebastian Vettel már a Q2-ben kiesett. A nagy fejlesztési csomagjuk a tervek szerint a Magyar Nagydíjon debütál, de az sem jelenthet garanciát a Mercedes és a Red Bull ellen, így nem kizárt, hogy a McLaren, a Renault és a Racing Point állandó ellenfelük lesz.

Előző cikk Ricciardo: Senki nem fog elítélni senkit azért, mert nem térdel le