Különleges esemény

Ma 8 éve, hogy legutóbb futamot nyert a Williams a Forma-1-ben

Pastor Maldonadóról a legtöbb embernek valószínűleg a látványos versenyek, a balesetek és a kiszámíthatatlanság jut eszébe. Ugyanakkor volt egy versenyhétvége, amikor minden összejött neki, mely továbbra is a Williams utolsó sikere a Forma-1-ben.

Pole sitter Pastor Maldonado,  Williams celebrates with his girlfriend Gabriella Tarkany

Fotót készítette: Sutton Images

Mindenki tudhatja, milyen véget ér Pastor Maldonado F1-es karrierje. A sebessége megkérdőjelezhetetlen volt, de túl sokszor került vitatott helyzetekbe, ami megbélyegezte őt a sajtóban, és a rajongók között.

Maldonado mögött a PDVSA, hazája nagy olajtársasága állt, mely eljutotta a száguldó cirkuszig. Első idényében, 2011-ben mindössze 1 pontot tudott szerezni a Sir Frank Williams csapatával, majd 2013-tól kezdve 2015 év végi távozásáig ismét csak elvétve tudott a TOP-10 között zárni. Volt egy egy verseny, még 2012-ben ezen a napon, a május 13-án megrendezett Spanyol Nagydíj, amikor minden összejött számára, és felállhatott a dobogó legfelső fokára.

2012-ben a felemás hírnevet szerző versenyző egy egészen szürreális idényt futott. Mindössze ötször tudott pontot szerezni, ebből az egyik egy 9. hely volt, kétszer nyolcadikként ért célba, és volt egy 5. pozíciója is.

Az ötödik, eddig még nem említett pontszerzése során, a szezon első felében, a Spanyol Nagydíjon kijött számára a lépés. Az első két szabadedzésen még csak felvette a ritmust, a harmadiknál már látszott, hogy valami valami van a levegőben, ugyanis a második legjobb időt érte el.

Fotó készítője: Sutton Images

Az időmérő edzésen is hasonló volta tempója, ahol annak ellenére, hogy 0.5 másodperccel lemaradt Lewis Hamilton mögött, az első sorba kvalifikálta magát. Maldonado az időmérő végén váratlan ajándékot kapott, ugyanis Hamiltont megbüntették, mivel nem volt elég üzemanyag az autójában a bokszutcába való visszatéréskor.

A McLaren versenyzőjét így a rajtrács legvégére száműzték, a venezuelai így eggyel előrébb csúszott, és a pole-ból várhatta az izgalmasnak ígérkező rajtot. Később a versenyen  sem talált legyőzőre, hiába üldözte őt Fernando Alonso és a két Lotus, Kimi Räikkönen, illetve Romain Grosjean.

Előbbi két világbajnok több, mint 3 másodperccel maradt le a leintéskor a megállíthatatlan venezuelai mögött. Grosjean hátránya már 14 másodperc volt. Az 5. helyen Kobayashi már több, mint 1 perccel Maldonado mögött abszolválta a távot.

Emlékezetes kép volt, ahogyan a második és harmadik helyen végző Alonso és Räikkönen a vállukra kapják Maldonadót, aki így örült élete első, és mint később kiderült, utolsó F1-es győzelmének. Egy versenyző, aki sokkal többet is elérhetett volna.