Nosztalgia

5 éve mutatkozott be a Mercedes első F1-es szörnyetege: Hamilton második címe

A Mercedes W05 egy máig tartó lavinát indított el a Forma-1-ben, ami egyúttal Lewis Hamilton második bajnoki címét jelentette a kategóriában.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W05

Fotót készítette: Sutton Images

A német gyártó nagyon tudatosan készült az új motorformulára, és nem a McLarennel közösen akarták elérni az új sikereiket, ami miatt úgy döntöttek, hogy megvásárolják a világbajnok Brawn GP istállót, mely valójában a Honda maga mögött hagyott csapata volt.

Ross Brawn ezzel élete legnagyobb üzletét kötötte meg, miközben idővel Lewis Hamilton is csatlakozott a projekthez, aki azóta négy címet nyert a Mercedes gyári csapatának színeiben.

A jelenleg is érvényben lévő hibrides motorformula első éve a 2014-es volt, mely a Mercedes totális dominanciájával és Hamilton világbajnoki sikerével ért véget.

A Mercedes F1 W05 Hybrid a Hamilton-Rosberg felállással 19 versenyből 16-ot nyert meg a 31 dobogós helyezés, a 18 rajtelsőség és a 12 leggyorsabb kör mellett. Ezzel esélyt sem adtak a riválisoknak, akik akkor még egy sokkal gyengébb erőforrással rendelkeztek.

A világbajnok Mercedes F1 W05 Hybrid konstrukció Aldo Costa vezető mérnök, Paddy Lowe technikai igazgató, Geoff Willis technológiai igazgató és Mike Elliott aerodinamikai főnök nevéhez fűződött. Az új autó és motor hatalmas ugrást jelentett, hiszen a W04 csak 3 futamon nyert, 9 dobogós helyezést és 8 rajtelsőséget gyűjtött.