Ma 38 éve nyert először Alain Prost a Forma-1-ben

38 esztendővel ezelőtt ezen a napon nyert először F1-es futamot Alain Prost, aki később a sport történetének egyik legeredményesebb és legnagyobb versenyzőjévé vált. Egy megismételhetetlen karrier.

Podium: winner Alain Prost, Renault, second place John Watson, McLaren, third place Nelson Piquet, B

LAT Images

Alain Prost nevét azok is jól ismerhetik, akik nem igazán követték figyelemmel a Forma-1-et. A francia tipikusan abban a korszakban versenyzett, amikor a királykategóriás pilóták híresebbek, ismertebbek voltak. Más szelek fújtak akkor, és Prost képes volt a legnagyobbak közé emelkedni az eredményeivel, valamint a teljesítményével.

A 64 esztendős legenda 1980 és 1991 között, valamint 1993-ban versenyzett a Forma-1-ben, miközben négy alkalommal is megnyerte a bajnokságot. Prost többek között azt is elmondhatja magáról, hogy a McLaren, a Renault, a Ferrari és a Williams színeiben is versenyzett. Egy páratlan és több mint különleges karrier az övé, amit saját maga zárt le az 1993-as szezon végén.

1981-ben ezen a napon rendezték meg a Francia Nagydíjat, ami az F1 történetének 350. versenyhétvégéje volt. A dijoni esemény időmérő edzését René Arnoux húzta be a Renault-val, közvetlen John Watson (McLaren) és Porst előtt, akit Nelson Piquet (Brabham) és Andrea de Cesaris (McLaren) követett. A mezőnyben még olyan nevek foglaltak helyet mint Alan Jones, Mario Andretti, Nigel Mansell, Keke Rosberg, vagy Gilles Villeneuve.

A futam végül Prost győzelmével ért véget, ami az első volt számára, és amit ráadásul a Renault-val szerezhetett meg a hazai nagydíján. Másodikként Watson ért be, majd jött Piquet. Mindkét versenyző számára ez volt a 10. F1-es dobogó. A leggyorsabb kört Prost húzta be, és azelőtt ilyen eredménye sem volt. A Renault 5. alkalommal volt győztes, csapatként és motorgyártóként is.