Ma 35 éve debütált Ayrton Senna a Forma-1-ben

1984-ben ezen a napon debütált a Forma-1-ben Ayrton Senna, aki hatalmas legendává vált, a sporton kívül is.

Ayrton Senna

Fotót készítette: XPB Images

Noha a brazil legenda 1994 óta nem lehet velünk a tragikus imolai baleset miatt, Senna még mindig nagyon nagy hatással van az emberekre, különösen a versenyzőkre, akik bálványként, és példaképként néznek rá.

Ayrton messze több volt egy kiváló versenyzőnél, világbajnoknál és rekordernél. Ő maga volt a VERSENYZŐ, aki spirituális módon közelítette meg a dolgokat, és mindent megtett azért, hogy a legjobb legyen.

Senna minden szempontból kilógott a sorból, kezdve a tehetségével, a hozzáállásával és azzal az attitűddel, ami körülvette őt. Nehéz szavakat találni a karakterére, melyből valóban csak egy volt, tehát utánozhatatlan és megismételhetetlen.

Az F1-es pályafutása 1984-ben kezdődött a Toleman Group Motorsport színeiben, mellyel már az első évében több dobogós helyezést is szerzett.

Bemutatkozása napra pontosan 35 esztendővel ezelőtt volt, stílusosan az évadnyitó Brazil Nagydíjon, ami az F1 történetének 389. versenyhétvégéje volt. Az időmérő edzést De Angelis húzta be a Renault-val a ferraris Alboreto és a másik Renault-gépet kormányzó Warwick előtt. A legjobb ötben még Prost és Mansell voltak ott, közvetlen Lauda előtt, akit Piquet követett a sorban.

Senna a Toleman autójával csak a 17. helyre kvalifikálta magát, míg a versenyt már a 8. körben fel kellett adnia a turbóproblémák miatt.

A nagydíjat Prost nyerte meg Rosberg és Angelis előtt. Nem mellesleg ez volt a francia világbajnok 10. győzelme, míg Rosbergnek a 10. dobogója. A McLaren pedig 31. alkalommal nyert futamot az F1-ben, addig a TAG Porsche motorgyártóként először. És a leggyorsabb kör is az övék lett a McLarennel.