Ma 26 éve, hogy Barrichello először volt dobogós: Schumacher 4. F1-es győzelme

26 esztendővel ezelőtt ezen a napon Rubens Barrichello nagyon boldog lehetett, miután megszerezte pályafutása első dobogóját, míg Michael Schumacher csak 4. győzelménél tartott.

Az 1994-es szezon Roland Ratzenberger és Ayrton Senna haláláról szólt. Két remek versenyzőt vesztett el a sport, ráadásul ugyanazon az imolai hétvégén. Közvetlen előtte Rubens Barrichellónak volt egy hatalmas balesete, aki azonban szerencsésen megúszta maradandó sérülések nélkül.

1994-ben még csak 16 futam volt a naptárban, és az évadnyitót Brazíliában rendezték, míg a szezonzárót Ausztráliában. Manapság gyakorlatilag ennek a fordítottját láthatjuk, bár a 2020-as naptár a koronavírus miatt még inkább eltérhet.

Aktuális időutazásunk részeként az 1994-es szezon második versenyére tekintünk vissza, aminek a japán TI Circuit versenypálya adott otthont. Ez a versenyhétvége több szempontból is emlékezetes volt.

Az időmérő edzésen Senna diktálta a tempót a Williams volánja mögött. A brazil 0.222 másodperccel végzett Schumacher előtt, míg Hill a másik Williamsszel már 0.5 másodperc felett kapott. A TOP-5-ben még Häkkinen és Berger voltak ott a McLarennel, valamint a Ferrarival.

Rubens Barrichello, Jordan 194-Hart

Fotó készítője: Motorsport Images

Az élről indult Senna futama nagyon rosszul sikerült. Larinival ütközött össze, így még egy kört sem tudott megtenni a vasárnapi nagydíjon. A 83 körös futam, ami közel 1 óra 50 percig tartott, Schumacher győzelmével ért véget Berger, és Barrichello előtt.

Ez volt Barrichello pályafutása első dobogója, csakúgy mint a Jordan istállónak, míg a Benetton a 9. győzelmét gyűjtötte be. A Jordan az 50. nagydíján szerezte meg ezt a remek eredményt, addig a Tyrrell a 350. versenyén állt rajthoz.

Pontszerző volt még C. Fittipaldi, Frentzen és Comas. Senna mellett Hill és Häkkinen sem volt szerencsés, és idő előtt befejezték a futamot. Ezt követően Schumacher 20 ponttal a neve mellett vezette a bajnokságot a 7 pontos Barrichello és a 6 pontos Hill-Berger „duó” előtt.

Barrichello ekkor még nem tudta, hogy az F1-es pályafutását 322 nagydíjstarttal, 11 győzelemmel, 68 dobogóval, 14 rajtelsőséggel és 17 leggyorsabb körrel a neve mellett fejezi be. A bajnoki címhez a Brawn GP-vel volt a legközelebb 2009-ben.