Ma 24 éve írt történelmet Schumacher a Forma-1-ben

24 évvel ezelőtt ezen a napon Michael Schumacher és a hazai közönsége is rendkívül boldog volt, mivel közösen írtak történelmet a Forma-1-ben, ami valóban egy hatalmas eredmény volt.

Race winner Michael Schumacher, Benetton

Sutton Images

A Német Nagydíjnak nagy múltja van a Forma-1-ben, hiszen az esemény már az első években bemutatkozott a királykategóriában. Azóta számos drámai és izgalmas versenyt láthattunk Németországban, akárcsak idén, de könnyen lehet, hogy egy ideig ez lesz az utolsó Német Nagydíj, mivel a pályának nincs szerződése a következő évre.

1995-ben még nagyon más volt a helyzet, és akkoriban az érdeklődés is sokkal nagyobb volt a Német Nagydíj iránt, köszönhetően elsősorban Michael Schumachernek, aki hatalmas tömegeket mozgatott meg a remek teljesítményével és az utánozhatatlan karakterével. Abban az évben világbajnoki címvédőként szerepelhetett a sorozatban, de még mindig nem volt győzelme a hazai nagydíján.

24 esztendővel ezelőtt ezen a napon azonban megtört a jég, és Schumacher nyerni tudott a Német Nagydíjon, ami amiatt is volt különleges, mert azelőtt egy német pilóta sem nyert Németországban az F1-ben, így Michael volt az első, aki ezt elmondhatta magáról. A Benetton világbajnoka természetesen rettentően boldog volt, mert tudta, ezzel ismét történelmet írt.

David Coulthard, Williams gives Rubens Barrichello, Lotus a lift back

Fotót készítette: LAT Images

Bernie Ecclestone és Flavio Briatore (Benetton)

Gerhard Berger, Ferrari 412 T2, Mika Hakkinen, McLaren

Fotót készítette: Sutton Images

Michael Schumacher, Benetton Renault B195 won the race but returned to the pits on a tow rope

Michael Schumacher, Benetton B195 Renault

Podium: Race winner Michael Schumacher, Benetton Renault, second placed David Coulthard, Williams Re

Start action

The fans were out in force to support there hero Michael Schumacher

Podium: Michael Schumacher, Benetton B195 Renault

Michael Schumacher, Benetton

Michael Schumacher, Benetton with Johnny Herbert and Roberto Moreno, Forti

17

Az időmérő edzésen Damon Hill volt a leggyorsabb a Williams volánja mögött, de csak 0.080 másodperccel ment jobb időt, mint Schumacher, akit David Coulthard (Williams), Gerhard Berger (Ferrari) és Rubens Barrichello (Jordan) követett. A TOP-10-ben még Eddie Irvine (Jordan), Mika Häkkinen (McLaren), Mark Blundell (McLaren), Johnny Herbert (Benetton) és Jean Alesi (Ferrari) voltak ott.

A 45 körös futam már Schumacher győzelmével ért véget a régi Hockenheimben a hosszú „erdős” egyenessel. A német legenda közel 6 másodperccel előzte meg Coulthardot, míg Berger a harmadik helyen több mint 1 percet kapott. Pontszerző volt még Herbert, Boullion és Suzuki. Érdekesség, hogy a futamot hivatalosan 9-en fejezték be, bár Irvine is csak 41. körig jutott. Hill már az első körben egy baleset miatt kiesett, míg Salo és Papis addig sem jutott el a technikai gondok miatt. Hat versenyző például motorgondok miatt állt ki.

Ez volt Schumacher pályafutása 15. győzelme és 20. leggyorsabb köre. A Benetton 21. alkalommal nyert és a 70. dobogójának örülhetett. A Williams pedig a 300. nagydíján állt rajthoz. A Renault motorgyártóként a 66. győzelmét és 180. dobogóját gyűjtötte be.

38 éves lett Fernando Alonso, aki két világbajnoki címet is szerzett a Forma-1-ben, de sokak szerint sokkal többre volt hivatott. Videón a spanyol versenyző motorsportos pályafutása, és kitekintése az egyéb más szériákba.

Előző cikk Őrület, néhol szinte semmit sem láttak az F1-es versenyzők a startnál: videó