Ma 18 éve, hogy Alonso a kórházban ünnepelte dobogóját

A Forma-1 régi rajongói talán még emlékeznek a 2003-as év kaotikus versenyére Brazíliában, ahol a káosz után az FIA döntése értelmében Giancarlo Fisichella nyert. A 3. helyen végző Alonso kórházban ünnepelhette meg pódiumos helyezését, miután súlyos balesetet szenvedett.

Podium: Giancarlo Fisichella, Jordan celebrates

Fotót készítette: Sutton Images

Ma ünnepeli a 18. születésnapját a Forma-1 történetének egyik legkülönlegesebb versenye, melyet végül az olasz Giancarlo Fisichella nyert meg, ezzel pedig élete első futamgyőzelmét abszolválta a későbbi Renault-pilóta.

A versenyen Fernando Alonso talán pályafutása egyik legnagyobb balesetét szenvedte el, aminek következtében a kórházban ünnepelhette élete második dobogós helyezését. Mint ismert, a hármas kanyar rendkívül csúszóssá vált egy vízátfolyás miatt, ez lett később a veszte Michael Schumachernek és számos másik pilótának.

Volt két olyan versenyző, akik azonban rendkívül jól mozogtak a kihívásokkal teli körülmények közepette. Rubens Barichello David Coulthard megelőzésével vívta ki a brazil közönség ovációját, míg sokáig úgy tűnt, hogy Kimi Räikkönen lesz a befutó az őrült versenyen.

Barichello végül a 47. körben önhibáján kívül esett el a győzelemtől a hazai közönség előtt, minek után a motorját technikai meghibásodás érte. Räikkönen vette át a vezetést, ám a vizes pályán „szárnyaló” Fisichella az 54. körben átvette a vezetést.

Pillanatokkal később Mark Webber csúszott ki, az ütközés következében pedig a pályára repülő darabok Fernando Alonso autójának ütköztek, aki súlyos balesetet szenvedett. A verseny piros zászlóval ért véget, Fisichella pedig a káosz után az FIA döntése nyomán megnyerte a futamot.