Ma 16 éve nyert először Räikkönen a Forma-1-ben

16 évvel ezelőtt ezen a napon Kimi Räikkönen megszerezte első győzelmét a Forma-1-ben, a McLaren színeiben.

The podium: champagne for race winner Kimi Raikkonen, Rubens Barrichello and Fernando Alonso

Fotót készítette: Daimler Chrysler

A finn világbajnok igazi veteránnak számít a kategóriában, hatalmas tapasztalattal a háta mögött, ami sok csapat számára felbecsülhetetlen, különösen úgy, hogy Räikkönen még mindig versenyképes és gyors.

Räikkönen, aki jelenleg az Alfa Romeónak versenyez az F1-ben, 2001-ben debütált a száguldó cirkuszban a Sauberrel. Azóta nagyon sok idő telt el, de talán még Kimi is élesen emlékszik arra a bizonyos napra.

2003. március 23-án rendezték meg a Maláj Nagydíjat, az F1 történetének 699 versenyhétvégéjét, amit Räikkönen nyert meg a McLaren színeiben.

Az időmérő edzésen Alonso diktálta a tempót a Renault-val közel 0.2 másodperces előnnyel az olasz csapattársa, Trulli előtt. A harmadik helyen Schumacher zárt több mint 0.3 másodperces hátárnyban. A németet Coulthard követte a McLarennel, majd jött Barrichello a másik Ferrarival.

Kimi csupán a 7. helyen zárt 0.8 másodperces differenciával, így mondhatni nehéz helyzetből várhatta a startot vasárnap. Ez tipikusan az a nap volt, amikor senki nem gondolta volna, hogy a futam végén a finn lesz a befutó, de így lett!

Kimi Raikkonen takes the checkered flag

Fotó készítője: DaimlerChrysler

A McLaren pilótája mögött a második helyen Barrichello végzett, míg Alonsónak be kellett érnie egy harmadik hellyel. Nem mellesleg ez a hétvége volt az, amikor Fernando behúzta az első rajtelsőségét, és dobogóját. A McLaren a 137. győzelmét ünnepelhette. A leggyorsabb kört a Ferrari teljesítette, ami a 160. ilyen eredményük volt.

A Mercedes motorgyártóként 42. alkalommal nyert. A BMW a másik oldalon a 150. nagydíját futhatta.

A futam után Räikkönen állt az élen 16 ponttal a 10 pontos Coulthard előtt, majd jött a 8 pontos Montoya, Barrichello és Alonso.

The podium: race winner Kimi Raikkonen
The podium: race winner Kimi Raikkonen with Rubens Barrichello and Fernando Alonso
Race winner Kimi Raikkonen
Podium: Race winner Race Kimi Raikkonen, McLaren, third place Fernando Alonso, Renault