Ma 15 éve: Schumacher 72. győzelme, Button első dobogója

2019. márc. 21. 19:00

15 esztendővel ezelőtt ezen a napon ünnepelhette első F1-es dobogós helyezését Jenson Button, míg Michael Schumacher már a 72. győzelmének örülhetett.

Ez volt a Forma-1 történetének 715. nagydíja, amit Malajziában rendeztek meg egy esős-száraz versenyhétvégén. A maláj aszfaltcsík hozott pár érdekesebb eredményt, bár az senki számára nem lehetett meglepő, hogy Schumacher a domináns Ferrari volánja mögött több mint 0.6 másodperces előnnyel szerezte meg a pole-t.

A második helyen Webber zárt a gyári Jaguarral, ami egy remek eredmény volt az ausztráltól és a legendás márkától, mely a Ford-Cosworth motorjait használta. Hozzájuk nagyon közel, minimális differenciával Barrichello végzett a másik Ferrarival, akit Montoya követett már majdnem 1 másodperccel Schumacherhez képest a Williamsszel. A legjobb ötben még Räikkönen volt ott a McLarennel. A finn skót csapattársa, Coulthard csak 9. lett, előtte Trullival, R. Schumacherrel, valamint Buttonnal.

Alonso, Szató, és Pantano motorbüntetés miatt csak a rajtrács végéről várhatta a folytatást.

Az 56 körös versenyt végül Schumacher nyerte meg, de „csak” 5 másodperc volt az előnye Montoya előtt. A dobogó harmadik fokára pedig Button állhatott fel a BAR-Honda színeiben. A brit számára ez egy nagyon különleges vasárnap volt, mert először örülhetett pódiumos helyezésnek a királykategóriában. Pontszerző volt még Barrichello, Trulli, Coulthard, Alonso és Massa. A spanyol versenyző a Renault-val hatalmasat ment a mezőny végéről.

Podium: Race winner Michael Schumacher, Ferrari, third place Jenson Button, BAR

Fotó készítője: Steve Etherington / LAT Images

A mezőnyben Baumgartner is ott volt a Minardival, de a magyar versenyző csak 16. lett.

Schumacher számára ez volt a 72. győzelem, míg Montoyának a 10. leggyorsabb köre a futamokon. A Ferrari pedig 169. alkalommal győzött. Montoyához hasonlóan a BMW is jubilált a márka 30. leggyorsabb körével.

A futam után Schumacher 33 ponttal a neve mellett vezette a bajnokságot a 17 pontos Barrichello és a 14 pontos Montoya előtt.

Slider

Podium: race winner Michael Schumacher with Juan Pablo Montoya and Jenson Button