Ma 10 éve: Schumacher utolsó győzelme a Forma-1-ben

Napra pontosan 10 éve, hogy Michael Schumacher megszerezte pályafutása utolsó győzelmét a Forma-1-ben.

Ez volt a Forma-1 történetének 766. nagydíja, amit Kínában rendeztek meg a kínai versenyhétvége keretében.

A sanghaji időmérő edzésen Alonso végzett az élen a Renault-val. A spanyol versenyző több mint 6 tizedmásodpercet adott a csapattársának a második helyen. Fisichella mögött Barrichello zárt a Hondával, majd jött a másik japán versenygéppel Button.

A legjobb ötbe még Räikkönen fért be, akinek az előtte lévő pilótákhoz hasonlóan több mint 1 másodperc volt a hátránya. Schumacher a Ferrarival csupán hatodikként zárt a kvalifikációt, miközben 1,4 másodpercet kapott a riválisától.

A TOP-10 sorrendje az időmérőn: Alonso, Fisichella, Barrichello, Button, Räikkönen, Schumacher, De la Rosa, Heidfeld, Kubica, Doornbos.

Vasárnap az 56 verseny más végeredményt hozott, hiszen Michael nyert, 3 másodperccel Alonso előtt, addig a harmadik helyen Fisichella már 44 másodperc fölött ért célba. Ez volt Schumacher pályafutása 91. és egyben utolsó győzelme az F1-ben.

A pontszerzők sorrendje: Schumacher, Alonso, Fisichella, Button, De la Rosa, Barrichello, Heidfeld, Webber.

MOTORSPORT - F1 2006 - CHINA GP - SHANGHAI 29/09 TO 01/10/2006 - PHOTO : ERIC VARGIOLU / DPPI N° 5 - MICHAEL SCHUMACHER (GER) / FERRARI - AMBIANCE - PODIUM CHRIS DYER / TEAM FERRARI