Lewis Hamilton megnevezte a szezonja legjobb versenyét

Lewis Hamilton nem meglepő módon a Török Nagydíjat választotta a szezonja legjobb futamának egy olyan idényben, ahol a Mercedessel elképesztő fölényben nyerte meg a hetedik világbajnoki címét.

Lewis Hamilton, Mercedes-AMG F1

Fotót készítette: Steve Etherington / Motorsport Images

A 35 éves brit rekorder a világjárvány miatt megcsonkított versenynaptár 17 futamából 11-et megnyert a 2020-as szezonban, amivel immár az ő neve mellett van a sorozatban szerzett legtöbb futamgyőzelem. Lewis Hamilton mindemellett a hetedik világbajnoki elsőségét is begyűjtötte.

Ez volt az az év Hamilton számára, amikor eddigi karrierje legjobb teljesítményét nyújtva olyan magasságokba emelkedett, amelyet a többi pilóta megközelíteni sem tudott. Az igazsághoz persze az is hozzátartozik, hogy mindezt egy olyan autóval érte el, amely vitathatatlanul a legjobb volt a rajtrácson.

Amikor a britet arról faggatták, hogy melyik volt az a versenye idén, ahol a legjobb teljesítményt nyújtotta, Hamilton a 11. győzelmének helyszínét emelte ki. Ez volt az a futam, ahol elképesztően nehéz körülmények között kellett versenyeznie, és ahol megszerezte a hetedik világbajnoki címét.

„Törökország él legélénkebben az emlékeimben, mivel ez nem történt olyan régen” – idézte Hamiltont a Motorsport.com. „Úgy gondolom, hogy azok között a nehéz körülmények között, illetve a nyomással a vállaimon, hogy megnyerhetem a bajnokságot ott teljesítettem a legjobban. Szóval ezt nevezném meg a legnagyszerűbb futamomnak.”

Az Istanbul Park rendkívül nehéz körülmények elé állította a pilótákat, hiszen a pályára 2011 után tért vissza a Forma-1, amelyet nemrég aszfaltozták újra, valamint az időjárás is különösen hideget hozott a verseny napjára. Az esős kvalifikáció során meglepetésre Lance Stroll szerezte meg az első rajtkockát a Racing Pointnak, míg Hamilton mindössze hatodikként végzett.

A nedves körülmények között elrajtoló versenyen sokáig nem úgy tűnt, hogy a brit képes lesz diadalmaskodni, de amikor a pálya elkezdett száradni és ő fent hagyta a köztes esőgumikat, míg a többiek kiálltak, 31 másodperces előnnyel szelte át a célvonalat, az abroncsai pedig akkor már 50 körösek voltak.

Hamilton arról is szót ejtett, hogyan állt hozzá ehhez a különleges idényhez, ami kezdődött azzal, hogy a koronavírus miatt lefújták az Ausztrál Nagydíjat, és közel négy hónnappal tudtak csak a tervezett szezonnyitó után elrajtolni Ausztriában.

„Egyszerre mindig csak egy versenyre gondolok, így a megközelítésem ugyanaz marad” – mesélte Hamilton. „Végső soron csak a szezon kezdődött jóval később, de a felkészülés ugyanaz maradt, szóval csúcsformában érkeztem meg Melbournbe. Aztán kiderült, hogy egy darabig nem lesznek versenyek.”

„Megpróbáltam rátalálni a legjobb edzésmódszerre, hogy mindig készen álljak, ha eljön a lehetőség arra, hogy a szezon elstartoljon. Furcsa volt az év közepén elkezdeni az idényt Európában, ahogy az is, hogy három egymást követő hétvégén versenyezzünk. Azonban azt gondolom, hogy csapatként rendkívül erősek voltunk idén.”

A Super Formula suzukai fordulójában négy autó próbálta együtt bevenni az 1-es kanyart, aminek eredményeként ketten a falban kötöttek ki.

Előző cikk A McLaren szerint ez volt a kulcs a konstruktőri bajnokság 3. helyéért