Leclerc: "Ericsson az első nagydíjaimat komolyan megnehezítette"

Charles Leclerc elismerte, hogy a szezon első két versenyét a csapattársa, Marcus Ericsson teljesítménye megnehezítette.

Pit board for Charles Leclerc, Sauber C37

Míg a nagyra tartott Leclerc élete első F1-es szezonjának elejénél tart, miután az F2-ben bajnok lett, Ericsson már az ötödik évének vágott neki a Forma-1-ben - a Saubernél pedig négy szezonja versenyez.

Bahreinben Ericsson szerezte meg a svájci istálló idei első pontjait, hiszen a 17. helyről fel tudott zárkózni a kilencedikig, illetve az első két hétvégén az időmérőn is jobb volt Leclercnél.

"Őszintén azt gondolom, hogy egy nagyon jó versenyző." - mondta Leclerc a svédről a Motorsport.com-nak.

"A hírneve elég rossz, de nem hinném, hogy ezt megérdemli. Melbourne-ben és Bahreinben nagyon gyors volt, vagyis megnehezítette a dolgom."

"Azonban sokat tanulhatok tőle. Ez jó, és remélem, hogy így marad."

Ericsson eredményei mindig is háttérbe szorultak, hiszen a mezőny végén versenyez, de 2015-ben, amikor még a Sauber versenyképesebb volt, több pontot is bezsebelt.

Ráadásul ő az egyik legmagasabb versenyző a mezőnyben, vagyis tavaly 10 kg-os hátrányba került korábbi csapattársával, Pascal Wehrleinnal szemben.

Ericsson szigorú diétát és edzéstervet követett a tél folyamán, januárban és februárban Spanyolországban tartózkodott az edzőjével, sőt még egy szakértővel is együtt dolgozik, aki segít neki, hogyan veszthetne a súlyából anélkül, hogy az állóképességén rontana.

5 kg-tól megszabadult, és mivel a Saubernek többé nincs 5-8 kg extra súlya, így Ericsson szerint végre sikerült elérnie a célját.

"Számomra egy kemény tél volt, rengeteget dolgoztam." - mondta a Motorsport.com-nak.

"Az egész pályafutásom alatt a súlyom miatt hátrányba kerültem a csapattársammal szemben. Ez ellen nehéz küzdeni, és próbálod mondani az embereknek, de ők nem nagyon veszik figyelembe."

"Charles a legerősebb csapattársam, akivel valaha is együtt versenyeztem. Nagyon-nagyon gyors, de azt érzem, hogy én is sokat fejlődtem."

"Ezt egy nagy lehetőségnek értékelem, hogy megmutassam mit tudok, és versenyzőként mennyit fejlődtem az évek folyamán."

Ericsson beállíthatta volna a rekordot, miszerint a legtöbb egymást követő versenyen nem szerzett pontot - Bahrein előtt 49 versenyen nem került újabb egység a neve mellé.

Azonban a kilencedik helyével a rekord Heikki Kovalainen neve mellett marad, akinek 62 egymást követő versenyen nem jött össze a pontszerzés.

"Nagy megkönnyebbülés, mert nagyon nehéz évek állnak mögöttem." - mondta Ericsson - "Érzed, ahogy lekerül a súly a válladról, hiszen bár tudjuk, hogy az autó nem volt ott a pontszerzéshez, mi ezért vagyunk itt."