Leclerc az F1-es karrierje kezdetéről vallott: Féltem tőlük...

Charles Leclerc őszintén vallott az érzéseiről, melyek 2018 elején környékezték meg. A fiatal monacói pilóta megrettenve pillantott néhány F1-es riválisára az első versenyek alatt.

Charles Leclerc, Ferrari

Fotót készítette: Ferrari

Miután Leclerc megnyerte az F2-es bajnokságot 2017-ben, a Ferrari támogatásával a Sauber istállóhoz került, ahol a tapasztalt Marcus Ericsson mellett kellett bizonyítania. A szezon során azonnal megmutatta a benne rejlő potenciált, ami lehetővé tette a számára, hogy elfoglalja Kimi Räikkönen helyét a Ferrarinál.

A Ferrarinál pedig rögtön a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel erős kihívójaként szerepelt, két futamgyőzelmet abszolvált már az első évében, és számos másik remek teljesítménnyel kivívta a Forma-1 közönségének elismerését. Leclerc azonban most elárulta, hogy nem mindig volt magabiztos, főleg az F1-es karrierje elején rettent meg néhány versenytársától.

„Úgy gondolom, hogy a Forma-1 első versenyein, mikor megérkeztem, igazi sokk volt, hiszen az összes pilóta, akiket a TV-ben néztem, velem versenyzett” – kezdte Leclerc. „Tehát az első versenyeken, azt kell, hogy mondjam, kicsit meg voltam félemlítve, de utána nem lehetett ezt így folytatni.”

„Néhány verseny után megszokod a helyzetet, és most, amikor egy másik pilótával küzdök a versenyen, nem gondolok arra, hogy mit ért el” – zárta a gondolatait Leclerc, akit ennek a mentalitásának köszönhetően mára már a jelenkori Forma-1 egyik legnagyobb tehetségeként tartanak számon.”

Schumacher reagált a rasszista vádakra...

A Motorsport Images gyönyörű képeinek segítségével megtekinthetitek a 2021-es F1-es rajtrácsot.

Előző cikk Steiner: „2021 a kármentés éve lesz”