Latifi: soha nem akartam volna befolyásolni az F1-es bajnoki cím sorsát

Nicholas Latifi abba a szerencsétlen helyzetbe került, hogy az ő balesete változtatta meg a 2021-es Forma-1-es szezon kimenetelét, de a kanadai kijelentette, hogy esze ágában sem volt szándékosan befolyásolni Max Verstappen és Lewis Hamilton küzdelmét.

Mick Schumacher, Haas VF-21, battles with Nicholas Latifi, Williams FW43B

Fotót készítette: Simon Galloway / Motorsport Images

Hiába győzte le ismét nagyra tartott csapattársát, George Russellt a szombati időmérőn, a versenytempója nem volt meg a szezon utolsó versenyén Nicholas Latifinek.

A futam utolsó köreiben a Haas újoncával, Mick Schumacherrel csatázott azért, hogy elkerülje az utolsó helyet. Az 53. körben, miután a német kiterelte Latifit a pályán kívülre a 9-es kanyarnál, a kanadai koszos gumikkal hajtott vissza a pályára, ami ahhoz vezetett, hogy a 14-es kanyarban – ahol pénteken Räikkönen is – elveszítette az uralmát az autója felett.

Latifi a futam után többek között a Motorsport.com-nak gyorsan leszögezte, hogy egyéni hibát vétett, nem vett részt semmilyen összeesküvésben.

„Mickkel csatáztam a 9-es kanyarban, nehezemre esett megelőzni. Kitolt a pályáról, ami a versenyzés része, nem is lehet mást mondani ezzel kapcsolatban, és persze nagyon koszosak lettek a gumijaim, itt történtek az F2-es balesetek is (Jack Doohan és Liam Lawson forgott meg a 10-es kanyarban).”

„Ezt követően szenvedtem a tapadással, különösen ott, ahol végül eldobtam az autót. A koszos gumik és a dirty air miatt hibáztam. Addig a pontig nem tudtam, hogy áll a verseny, és természetesen nem volt célom, hogy befolyásoljam a dolgok alakulását, de hibáztam, és ezzel tönkretettem a saját versenyemet.”

Latifi elismerte, hogy sajnos tisztában van azzal, hogy ezek után őt is Timo Glockhoz fogják hasonlítani, aki 2008-ban a Brazil Nagydíjon vált a világbajnoki csata főszereplőjévé, és csalódottan elnézést kért azért, hogy így befolyásolta a futamot.

Előző cikk Bottas: sajnálom Lewist, ma az egész csapat veszített
Következő cikk Hivatalos: az FIA elutasította a Mercedes egyik keresetét!