Lassabb kerékcserék a Mercedesnél és a Ferrarinál

A korábbi években dominált Williams volt a leggyorsabb a Magyar Nagydíj ideje alatt a bokszutcában.

Sergey Sirotkin, Williams FW41 pit stop

Fotót készítette: Steven Tee / Motorsport Images

A hungaroringi verseny teljesen száraz volt, miközben a forróság dominált. Az igazi káosz elmaradt, így a bokszban dolgozók számára is kevesebb volt a munka.

Ez persze nem jelentette azt, hogy ne lettek volna komolyabb nyomás alatt a szerelők, akik közül páran igazán jó munkát végeztek. A Williams a leggyorsabb kiállással állt elő. Szirotkin kerekeit 2.10 másodperc alatt cserélték ki a britek, amivel övék lett a 25 pont.

A második helyen a bokszutcai bajnokságot vezető Red Bull végzett egy 2.22 szekundumos kerékcserével. A 18 pontot érő kiállás Ricciardo nevéhez fűződött, aki a mezőny második feléből zárkózott fel, egészen a 4. helyig.

A képzeletbeli dobogó legalsó fokára a Toro Rosso állhatott fel, akik nagyon közel voltak a Red Bull idejéhez. A testvércsapat majdnem ugyanarra a sebességre volt képes, mint az osztrákok. Gasly nem mellesleg a versenyen az igencsak előkelő 6. helyen ért célba.

A TOP-5 sorrendjét a Williams másik autója, valamint a Mercedes zárja Bottasszal. A németek nem voltak túl gyorsak, ami különösen igaz volt Hamilton kiállásánál. A brit kerékcseréjét 2.72 másodperc alatt abszolválták. A két Mercedes között találjuk a Ferrarit és a Haast. Az olaszok sem lehetnek túl büszkék, főleg, hogy volt két nagyon lassú kiállásuk is, aminek köszönhetően Hamilton nem kerülhetett nyomás alá.

A mezőny végén a McLarent és a másik Toro Rossót találjuk. A wokingiak és az olaszok is még bőven 3 másodpercen belül tudtak lenni.