Kulisszatitkok Szocsiból: Hamilton nem locsolta le Putyint, Bottas nem tálalt ki, Verstappen jó tanácsa

Az Orosz Nagydíj végül egész izgalmasan alakult, hiszen a Mercedes nyiltan csapatutasítást alkalmazott, aminek Valtteri Bottas és Lewis Hamilton sem örült túlságosan. Azonban emellett voltak még más érdekességek is - például Max Verstappen is ma töltötte be a 21. életévét.

Second place Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1, Race winner Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1, third place Sebastian Vettel, Ferrari, on the podium

Fotót készítette: Sam Bloxham / Motorsport Images

Az Orosz Nagydíj szárnyal

Az Orosz Nagydíj jegyeladásaiból származó bevételek 72%-kal nőttek a 2017-es számokhoz képest - számolt be róla az orosz helyettes miniszterelnök, Dimitrij Kozak a média előtt.

"A promóter végigvitte a jegyértékesítési kampányt. A jegyek 97%-át eladták, és a bevételeink 72%-kal nőttek 2017-hez képest. Összesen 50,000 jegyet adtunk el. Ugyanakkor a jegyeket nem kellett 90%-os árengedménnyel eladnunk, hogy megtöltsük a lelátókat."

A 2019-es Orosz Nagydíjra is lehet már jegyet váltani - akik pedig már az idei versenyhétvégére is kilátogattak, 25%-os kedvezményben részesülnek a jövő évi belépők megvételekor.

Szocsi felülnézetből

Az amerikai asztronauta, Andrew Feustel az Orosz Nagydíjat még felülnézetből követte végig, de az Amerikai Nagydíjon már személyesen is megjelenik.

Verstappen szülinapi ünneplése a rajt előtt

Max Verstappen ma töltötte be a 21. életévét, amit természetesen a Red Bullal ünnepelt meg Szocsiban - a főnökétől, Christian Hornertól csak annyi jó tanácsot kapott, hogy "ne bosszantsa fel Cyrilt" - utalt ezzel Cyril Abiteboulra, a Renault csapatfőnökére, akivel a hollandnak csütörtökön/pénteken volt egy kis összeszólalkozása a Renault motorjait illetően.

Bajnoki hadviselés

Lewis Hamilton és Sebastian Vettel már a versenyzői parádén sem voltak túl bőbeszédűek, és a nekik feltett kérdésekre csak tőmondatokban válaszoltak. A két bajnoki rivális fejben valószínűleg már ekkor a rajtnál, illetve az első kanyarnál járt. A szezon vége vészesen közeleg, és innen már minden pont döntő jelentőséggel bírhat.

Hamilton ismét rollerra pattant

Lewis Hamilton már rég rollerozgatott a paddockban és az F1-es rajtrácson, Szocsiban azonban ismét két kerékre pattant.

A legfanatikusabb Vettel és Hamilton rajongók

Az Orosz Nagydíjon úgy tűnik, a Mercedes és Ferrari szurkolók elég jól megférnek egymás mellett - egyelőre mintha a brit vezetne egy "orrhosszal"...

Ecclestone Szocsiban

Bernie Ecclestone az Orosz Nagydíjat nem hagyhatta ki, vagyis a Forma-1 korábbi elnöke személyesen is ellátogatott Szocsiba.

Bernie Ecclestone

Fotó készítője: Andrew Hone / LAT Images

Egy kép, ami felér 1000 szóval

Sem Lewis Hamilton, sem Valtteri Bottas nem volt boldog az Orosz Nagydíj leintését követően, hiszen a brit is tudja, hogy ma finn csapattársa volt a legjobb, míg Bottas pedig tisztában volt vele, hogy Hamilton versenyez a bajnoki címért, vagyis minden lehetőséget ki kell használnia.

Ettől azonban egyikük sem érzi magát jobban...

Fotó készítője: Sam Bloxham / LAT Images

#funfact: Hamilton 2000 pontot tett zsebre a Mercedesszel

Lewis Hamilton az Orosz Nagydíjon aratott győzelmével történelmet írt, ugyanis a brit bajnok az első az F1 történetében, aki egy csapattal több mint 2000 pontot gyűjtött.

Igaz persze, hogy Hamilton a Forma-1 olyan időszakában versenyez, amikor a győzelemért 25 egység jár (2010 óta), míg évekig csak 10-et adtak.

Gumizzunk

Az Orosz Nagydíjat végül Marcus Ericsson kivételével mindenki egy kiállással teljesítette, mindegy volt, hogy ultralágyon vagy hiperlágyon rajtoltak a versenyzők.

Az ultralágy végül nem is jelentett komoly előnyt, hiszen 12-18 körig lehetett eljutni vele, míg a hiperlágy is 8-12 kört bírt a megtankolt autókkal.

Végül nagy stratégiai szórásnak sem lehettünk szemtanúi, hiszen a hiperlágy/ultralágy mellett a másik etapra mindenki lágyat választott.

A győztes stratégia végül Hamiltoné lett, azonban Bottassal és Vettellel tulajdonképpen 2 körön belül letudták az egyetlen kiállásukat - mint utólag kiderült, a címvédő pont egy körrel maradt kint tovább, mint kellett volna, hiszen így Sebastian Vettel elé tudott kerülni, amint visszajött a bokszból. Végül a pályán így is le tudta nyomni német ellenfelét.

Hamilton szerint Szocsiban meg kellene fordítani a haladási irányt

Lewis Hamilton nagyon szépnek tartja az Orosz Nagydíj helyszínét, de szerinte előzés terén a pálya kialakítása nem túl előnyös.

"Amikor egy körön egyedül vagy, akkor menő, de nem túl jó a versenyzésre. Nagyon hosszúak az egyenesek, de a pálya karakterisztikájánál fogva az első két szektor elég gyors, majd az utolsó szektorban az abroncsok forróak, vagyis lehetetlen egy másik autót követni, még csak közel sem tudsz kerülni az ellenfeledhez."

"Megkérdeztem Charlie-t, hogy a DRS-zónát előrébb lehet-e hozni, mert ezzel talán megkönnyíthetnénk az előzést. 1,4 másodperccel gyorsabbnak kell lenned, mint az előtted haladónak."

"Épp az öltözőben azt javasoltam, hogy meg kellene fordítani a haladási irányt és visszafele kellene mennünk. Így először jönne a lassú rész, majd a gyorsabbak, és akkor talán... nem tudom, hogy különbséget jelentene-e. Máskülönben át kellene alakítani a pályát, hogy jobb legyen a versenyzés szempontjából. Vannak olyan pályák, ahol kisebb különbség is elég az előzéshez."

Bár a Red Bullok sokat előztek, de a brit szerint nekik meg is volt az 1,4 másodperces előnyük a riválisaikhoz képest.

Fotó készítője: Glenn Dunbar / LAT Images

Bottas nem akart beszélni a "millió forgatókönyvről"

Valtteri Bottast az Orosz GP-t követő sajtótájékoztatón arról kérdezték, a végső forgatókönyvet vajon átbeszélték-e a reggeli meetingen.

"Őszintén nem akarok beszélni róla, hogy mi jött szóba a verseny előtt. Ez egy belsős dolog, ami köztünk marad - azonban nyilvánvalóan kicsit zavart helyzet volt. Mindez a mi dolgunk, amit majd megbeszélünk egymás közt."