Két DRS-zóna Szingapúrban, Alan Jones a negyedik versenybíró

Szingapúrban 23 kanyar található, ebből kettőnek is fontos szerep jut a DRS szempontjából. Visszatért Alan Jones, aki ismét szerepet vállalt az FIA-nél.

Szingapúrban is két DRS-zóna lesz, melyek saját mérőponttal rendelkeznek. Az első zóna az 5-ös és a 7-es kanyar között helyezkedik el, ennek mérőpontja 230 méterrel a 4-es hajlat előtt van. Aktiválni 50 méterrel az említett kanyar után lehet. A második zóna a célegyenesben található: mérési pont 80 méterrel a 22-es kanyar csúcspontja előtt, aktiválni 45 méterrel a 23-as kanyar csúcspontja után lehet.

A pálya több pontját újraaszfaltozták az idei futamra, de a szervezők kezelik a felületet, hogy annak tapadása megegyezzen azokkal a részekkel, ahol nem változott a burkolat. A boxutca gyorsító sávját is újraaszfaltozták Szingapúrban. A 7-es kanyar bukótere mögött található falat áthelyezték, hogy mögötte egy sávban tudjon haladni a forgalom.

A negyedik versenybíró az ausztrál világbajnok Jones lesz, aki 12 nagydíjat nyert a Forma-1-ben, és hat pole pozíciót szerzett. 1980-ban a Williamsszel lett első összetettben. Versenyzett még a Can-Am szériában, a Formula 5000-ben, Le Mansban, és az ausztrál túraautókkal is. Legutóbb tavaly volt steward a Spanyol Nagydíjon. Első futamgyőzelmét 1977-ben szerezte az Osztrák Nagydíjon, amikor a Shadow csapattal indult.