14 nap

Amiben csak Schumacher és Hamilton előzi meg Vettelt

, Szerkesztő
2019. jún. 13. 15:39

Lewis Hamilton hetedszer győzött Montrealban, csak Michael Schumacher büszkélkedhet egy helyszínen több sikerrel. Valtteri Bottast csak körrekordja vigasztalta pozitív montreali sorozatának vége miatt. Lance Strollnak nagyon nem megy az időmérőkön. Őrült statisztikák Kanadából!

A Kanadai Nagydíj sok érdekességgel szolgált, hogy mást ne mondjunk, nem az nyerte a futamot, akit elsőként intettek le. Ám volt még pár érdekesség a montreali versenyen, Lance Stroll nem túl pozitív időmérős sorozatától kezdve Valtteri Bottas leggyorsabb körén át Lewis Hamilton hetedik kanadai győzelméig. Őrült statisztikákat szedett össze az Auto motor und sport a Kanadai Nagydíjról!

Slider

Az idei szezonban az első hét futamon két versenyző győzött, három végzett a második, és négy a harmadik helyen.

1/19

Fotót készítette: Steve Etherington / Motorsport Images

Sebastian Vettelt az első helyen intették le, mégis két másodperces hátrányban végzett a második helyen.

2/19

Fotót készítette: Steven Tee / Motorsport Images

Lewis Hamilton hetedszer nyert Kanadában, ezen a pályán diadalmaskodott a legtöbbször.

3/19

Csak Michael Schumacher nyert többször egy helyszínen, a német Magny Cours-ban győzött nyolc alkalommal.

4/19

Fotót készítette: Ferrari Media Center

Hét futamon aratott öt győzelmével Lewis Hamiltonnak az idei pályafutása legjobb idénykezdete.

5/19

Fotót készítette: Francois Tremblay

A legutóbbi 21 versenyből 14-szer Hamilton győzött.

6/19

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

A Mercedes zsinórban a kilencedik győzelmét aratta Kanadában. A rekordot a McLaren sorozatban elért 11 sikerével tartja.

7/19

Idén először indult két különböző csapat autója az első sorból.

8/19

Először állhatott dobogón mindkét Ferrari-versenyző.

9/19

Leguttóbb 2005-ben állhatott két Ferrari versenyző a kanadai dobogón.

10/19

Fotót készítette: Sutton Images

Sebastian Vettel 100. alkalommal volt élen F1-es versenyen, csak Schumacher (142) és Hamilton (135) áll előtte ezen a téren.

11/19

Vettel az első hat idei versenyen hat körön át állt élen, Kanadában 63 körön át vezetett, és lett így második.

12/19

Fotót készítette: Joe Portlock / Motorsport Images

Valtteri Bottas azok után maradt le először a dobogóról, hogy az elmúlt három évben mindig a top3 tagja volt.

13/19

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

A finn legalább a régi körrekordot megjavította, hat tizeddel volt gyorsabb Rubens Barrichello 2004-ben elért csúcsánál.

14/19

Fotót készítette: Zak Mauger / Motorsport Images

Sergio Perez megjavította Johnny Herbert negatív rekordját, a mexikói a 162. GP-jén sem indulhatott a pole-ból.

15/19

Daniel Ricciardo negyedik rajthelye volt a Renault legjobb startpozíciója Robert Kubica 2010-es szuzukai harmadik rajthelye után.

16/19

Fotót készítette: Erik Junius

Pierre Gasly végre legyőzte az időmérőn csapattársát, Max Verstappent.

17/19

Fotót készítette: Simon Galloway / Motorsport Images

Tizenegy futam után Verstappen először nem tudta megelőzni egyik Ferrarit sem.

18/19

Lance Stroll zsinórban 11-szer esett ki a Q1-ben, de idén harmadszor végzett végül a 9. helyen.