Amiben csak Schumacher és Hamilton előzi meg Vettelt

Lewis Hamilton hetedszer győzött Montrealban, csak Michael Schumacher büszkélkedhet egy helyszínen több sikerrel. Valtteri Bottast csak körrekordja vigasztalta pozitív montreali sorozatának vége miatt. Lance Strollnak nagyon nem megy az időmérőkön. Őrült statisztikák Kanadából!

Jenson Button, McLaren, Fernando Alonso, Ferrari, Michael Schumacher, Mercedes GP, Sebastian Vettel, Red Bull Racing and Lewis Hamilton, McLaren sign prints for charity

Fotót készítette: Sutton Images

A Kanadai Nagydíj sok érdekességgel szolgált, hogy mást ne mondjunk, nem az nyerte a futamot, akit elsőként intettek le. Ám volt még pár érdekesség a montreali versenyen, Lance Stroll nem túl pozitív időmérős sorozatától kezdve Valtteri Bottas leggyorsabb körén át Lewis Hamilton hetedik kanadai győzelméig. Őrült statisztikákat szedett össze az Auto motor und sport a Kanadai Nagydíjról!

Az idei szezonban az első hét futamon két versenyző győzött, három végzett a második, és négy a harmadik helyen.
Sebastian Vettelt az első helyen intették le, mégis két másodperces hátrányban végzett a második helyen.
Lewis Hamilton hetedszer nyert Kanadában, ezen a pályán diadalmaskodott a legtöbbször.
Csak Michael Schumacher nyert többször egy helyszínen, a német Magny Cours-ban győzött nyolc alkalommal.
Hét futamon aratott öt győzelmével Lewis Hamiltonnak az idei pályafutása legjobb idénykezdete.
A legutóbbi 21 versenyből 14-szer Hamilton győzött.
A Mercedes zsinórban a kilencedik győzelmét aratta Kanadában. A rekordot a McLaren sorozatban elért 11 sikerével tartja.
Idén először indult két különböző csapat autója az első sorból.
Először állhatott dobogón mindkét Ferrari-versenyző.
Leguttóbb 2005-ben állhatott két Ferrari versenyző a kanadai dobogón.
Sebastian Vettel 100. alkalommal volt élen F1-es versenyen, csak Schumacher (142) és Hamilton (135) áll előtte ezen a téren.
Vettel az első hat idei versenyen hat körön át állt élen, Kanadában 63 körön át vezetett, és lett így második.
Valtteri Bottas azok után maradt le először a dobogóról, hogy az elmúlt három évben mindig a top3 tagja volt.
A finn legalább a régi körrekordot megjavította, hat tizeddel volt gyorsabb Rubens Barrichello 2004-ben elért csúcsánál.
Sergio Perez megjavította Johnny Herbert negatív rekordját, a mexikói a 162. GP-jén sem indulhatott a pole-ból.
Daniel Ricciardo negyedik rajthelye volt a Renault legjobb startpozíciója Robert Kubica 2010-es szuzukai harmadik rajthelye után.
Pierre Gasly végre legyőzte az időmérőn csapattársát, Max Verstappent.
Tizenegy futam után Verstappen először nem tudta megelőzni egyik Ferrarit sem.
Lance Stroll zsinórban 11-szer esett ki a Q1-ben, de idén harmadszor végzett végül a 9. helyen.