Jos Verstappen szerint Monacóban Max megnyerheti a nagydíjat

Az egykori F1-es versenyző valós esélyt lát a Red Bull győzelmére a közelgő Monacói Nagydíjon, akár Max Verstappen vezetésével.

Giedo van der Garde, and Jos Verstappen
Max Verstappen, Red Bull Racing celebrates on the podium with the trophy
Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1, 2nd position, Peter Bonnington, Race Engineer, Mercedes AMG, Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1, 1st position, Max Verstappen, Red Bull Racing, 3rd position, on the podium
Kevin Magnussen, Haas F1 Team, Max Verstappen, Red Bull Racing
Max Verstappen, Red Bull Racing, on the grid
Max Verstappen, Red Bull Racing celebrates on the podium
Max Verstappen, Red Bull Racing RB14

Ez eddig egy igencsak felemás szezon a Red Bull, valamint a csapat két versenyzője számára. Négy futam után Daniel Ricciardo az 5. helyen áll 47 ponttal, míg Max Verstappen csak 33 egységet birtokol, közvetlen az ausztrál csapattársa mögött.

Rengeteg pontot bukott el az osztrák világbajnok gárda, mely tavalyhoz hasonlóan azt gondolta, harcban lesznek a bajnoki címért. Az RB14 jobb autó, mint az elődje, ám a jelek szerint ez is kevés a Mercedes, valamint a Ferrari ellen. A háttérben a Renault motorjának ereje állhat.

A következő versenyhétvégét Monacóban rendezik meg, ahol bármi megeshet, ráadásul ezen a pályán sokkal kevésbé fognak látszani az autók és a motorok közti különbségek, így aki igazán jó versenyző, és még fekszik is neki az utcai pálya, az adott esetben nagyon erős eredményt érhet el.

Verstappen édesapja a Ziggo csatorna kérdésére elmondta, a Red Bull számára a győzelem is elérhető a hercegségben:Monacóban van esélyünk a győzelemre, mivel ezen a pályán nem olyan fontos a motor. Az autó fontosabb lesz.”

„Ha a kezdetektől hibátlanul mész és megbizonyosodsz arról, hogy az autód a megfelelő módon van beállítva, majd ezzel együtt megvan benned a kellő magabiztosság, akkor lehet esélyed. Ha eltalálod a falat, akkor pedig még óvatosabbnak kell lenned. Maxnek nagyon nyugodtnak kell lennie.”

„Az idei autónk nagyon jól működik az alacsonyabb tapadású pályákon, mint azt láthattuk Barcelonában is. Az utolsó szektorban a Red Bull volt a legjobb autó. Ezek mind lassú kanyarok voltak és Monaco pontosan erről szól.”

Verstappen körül is kezdenek lecsendesedni a dolgok: „Max most nyugodtabb volt, különösen a rajtnál, és az első kanyarban Räikkönen ellen sem vállalt kockázatot.”

Verstappen monacói mérlege eddig kifejezetten gyenge. 2015-ben és 2016-ban is kiesett, míg tavaly csak egy 5. helyet ért el.

Előző cikk EXTRA: 360 fokos kamerával Grosjean balesete Spanyolországból