Íme, a 2022-es F1-es Francia Nagydíj rajtrácsa – ketten rajtbüntetést kaptak!

Ma délután rendezik meg a szezon 12. Forma-1-es versenyét, ahol Charles Leclerc indulhat az első pozícióból, a Carlos Sainz, Kevin Magnussen duó pedig a motorcseréje miatt a rajtrács végéről indul.

Charles Leclerc, Ferrari F1-75

Alastair Staley / Motorsport Images

Izgalmas időmérőt láthattunk szombat délután, amelynek végén Charles Leclerc lehetett a legboldogabb, miután 3 tizedmásodperces előnnyel szerezte meg a pole-t, hiába volt a kvalifikáció vége előtt mindössze 8 ezredre Verstappen a bajnoki riválisától.

Mögöttük Perez és Hamilton végzett, majd meglepetésre Norris szerezte meg az ötödik helyet, aki Russellt is maga mögé utasította, tehát Mercedes-szendvicsből rajtolhat a fiatal brit.

Alonso a hetedik, Cunoda a nyolcadik helyen végzett, és bár Sainz a kilencedik, Magnussen a tizedik lett, viszont a teljes motorcseréjük miatt az utolsó rajtsorból indulhatnak a versenyen, így Ricciardo és Ocon is a top 10-ből rajtolhat.

Bottas és Vettel a hatodik, Albon és Gasly pedig a hetedik rajtsort foglalhatja el, míg Schumacher a körideje alapján bejuthatott volna a Q2-be, viszont pályaelhagyás miatt – jogosan – törölték a körét, így a 17. pozícióból indulhat.

A Francia Nagydíj magyar idő szerint 15 órakor indul, a versenyt élőben közvetíti az M4 Sport, a legfrissebb hírekért pedig kövessétek a hu.motorsport.com-ot!