Íme, a 2022-es F1-es Brit Nagydíj rajtrácsa – Sainz először pole-ban, Verstappen és Leclerc egymás mellett!

Rendkívül izgalmasnak ígérkezik a Forma-1-es Brit Nagydíj, amelyet Carlos Sainz kezdhet meg az élről, majd Red Bull, Ferrari, Red Bull sorminta jön – íme, a rajtrács!

Carlos Sainz, Ferrari F1-75

Drew Gibson / Motorsport Images

Tegnap esős időmérőt rendeztek az F1-ben Silverstone-ban, amelynek végén Carlos Sainz lehetett a legboldogabb, aki élete első pole-ját szerezte meg, mögötte pedig a Verstappen, Leclerc, Perez hármas fog következni.

A harmadik sorban két hazai versenyző, Hamilton és Norris várhatja majd a lámpák kialvását, majd Alonso és a következő brit, Russell következik. Az újonc Csou a 9. helyen zárt, Latifi pedig nagy meglepetésre 10. lett.

Az AlphaTauri versenyzői a Q2-ben búcsúztak, ahogy Bottas és Ricciardo is, Ocon pedig ezúttal csak a nyolcadik rajtsorból indulhat, mellőle a frissített Williamsszel versenyző Albon rajtol.

Az utolsó négy rajtkockát a két Haas és a két Aston Martin foglalja el a magyar idő szerint 16 órakor rajtoló versenyen, amelyet az M4 Sport természetesen élőben közvetít, a legfrissebb hírekért pedig kövessétek a hu.motorsport.com-ot!

Fernando Alonso fontos nyilatkozatot tett a jövőjéről...