Íme a 2021-es Forma-1-es Osztrák Nagydíj rajtrácsa! – büntetés miatt változik a sorrend

Az Osztrák Nagydíj kvalifikációján a Red Bull versenyzője, Max Verstappen volt a leggyorsabb Lando Norris előtt, a rajtsorrend viszont az időmérő után is változott Sebastian Vettel büntetése miatt.

Sebastian Vettel, Aston Martin AMR21

Erik Junius

Az F1-es Osztrák Nagydíj időmérőjén Max Verstappen 48 ezreddel gyorsabb kört futott, mint Lando Norris, így ők rajtolhatnak majd az első sorból. Mögöttük Perez és Hamilton következik, majd Bottas és Gasly állhat fel a harmadik sorba.

Cunoda elégedett lehet, hiszen a 7. helyről várhatja a lámpák kialvását, Vettel viszont hiába lett a 8., három rajthelyes büntetést kapott, így Russell, Stroll és Sainz nyert egy-egy pozíciót, Leclerc pedig korábbi csapattársa mellől indulhat.

Ricciardo ezúttal is messze volt a csapattársától, csak a 13. rajthely az övé, Alonso pedig a tizennegyedik lett. Az Alfa Romeóé a nyolcadik rajtsor, majd Ocon, Latifi és a két Haas következik a „szokásos” Schumacher, Mazepin sorrendben.

A verseny vasárnap 15 órakor indul, Magyarországon az M4 Sport közvetíti, a legfrissebb hírekért pedig kövessétek a hu.motorsport.com-ot!