Így döntöttek a szavazók a Hamilton-Albon incidensben

A hu.motorsport.com szavazói ismét aktívak voltak, és egy szavazás formájában kifejezték a véleményüket az egy héttel ezelőtt történtek kapcsán.

Car of Lewis Hamilton, Mercedes F1 W11

FIA

Lewis Hamilton és Alexander Albon rövid időn belül kétszer is összeütközött egymással. Először mindez a tavalyi Brazil Nagydíjon sikerült, amikor az újonc Albon dobogóra állhatott volna a káoszfutamon.

Hamilton elmérte a távolságot vagy egyszerűen csak rosszul mérte fel a helyzetet, aminek a végén belecsúszott a Red Bull Racing autójába. A thai esélyei azon a pontok szertefoszlottak, míg a címvédő ugyan dobogós lett, azt elvették tőle.

Az FIA Hamiltont tette felelőssé, és az időbüntetésével lekerült a pódium harmadik fokáról, amit Carlos Sainz Jr. kaphatott meg. A McLaren versenyzője életében először lehetett dobogós az F1-ben, akárcsak Pierre Gasly.

Az idei évadnyitó Osztrák Nagydíjon is összeütközött egymással Hamilton és Albon. A helyzet nagyon hasonló volt, és a thai rendkívül jó helyzetben autózhatott a lágy gumikon. Akár nyerhetett is volna, bár később a technika megadta magát.

Lewis Hamilton, Mercedes F1 W11 EQ Performance

Fotó készítője: Steven Tee / Motorsport Images

Hamilton ezúttal is egy 5 másodperces büntetést kapott, amit már a verseny ideje alatt jeleztek. Akárcsak Interlagosban, a Red Bull Ringen is a McLaren profitált ebből a leginkább, és Lando Norris dobogóra állhatott.

A Red Bull nagyon kevesellte a büntetést, és miután a rajongók körében is nagy vitát váltott ki az eset, megkérdeztük őket, hogy hogyan döntöttek volna a versenybíróság helyében. Összesen több mint 13 500-an szavaztak.

A legkevesebb voks (1%) arra érkezett, hogy Albont büntették volna Hamilton helyett. A második legkevesebb szavazat (15%) arra verzióra futott be, hogy a szavazó senkit sem büntetett volna meg, mert versenybalesetről volt szó, mint azt Hamilton is mondta.

17% úgy szavazott, hogy az FIA jó döntést hozott, megérdemelt volt az 5 másodperces büntetés, míg ezzel szemben 67% mondta azt, hogy keményebb szankciót érdemelt volna a hatszoros F1-es világbajnok rekorder.