Horner: Wolff másfajta állatfajba tartozik, mint a többi csapatfőnök

A Red Bull csapatfőnöke szerint legnagyobb riválisa, Toto Wolff egészen másképp áll hozzá a szerepéhez, mint más csapatfőnökök, ha a szezon közbeni agymenésekről van szó.

Toto Wolff, Team Principal and CEO, Mercedes AMG, Christian Horner, Team Principal, Red Bull Racing, arm wrestle over the trophy on the grid

Fotót készítette: Sam Bloxham / Motorsport Images

A két csapat a 2021-es szezonban végig fej-fej mellett haladt, a Mercedes nyolcadik konstruktőri bajnoki címét nyerte, míg a Red Bull-os Max Verstappen megszerezte első egyéni világbajnoki címét. A csata előrehaladtával a két csapat közötti feszültség a pályán kívül és belül is fokozódott, a két csapatfőnök gyakran összecsapott a médiában és a sajtótájékoztatókon.

A helyzet Abu Dhabiban csúcsosodott ki, Wolffot feldühítette, hogy a verseny és a szezon kimenetelét a versenyirányítás vitatott döntései döntötték el, és mindkét vezért azzal vádolták, hogy indokolatlan nyomást gyakoroltak Michael Masi versenyigazgatóra.

Nem ez volt a helyzet akkor, amikor a Red Bull Racing 2010 és 2013 között egymás után nyerte meg a bajnoki címeket, Horner pedig úgy emlékszik, hogy nem volt sok súrlódás közte és az akkori Ferrari csapatfőnök, Stefano Domenicali között. Horner úgy érzi, hogy a szemléletbeli különbségekért Wolff a felelős.

„Amikor Sebastian Vettel és Fernando Alonso küzdött a világbajnoki címért, Stefano Domenicali volt a Ferrari csapatfőnöke. Akkoriban a verseny más volt, mondjuk úgy, hogy úriemberek szintjén zajlott. A tavalyi év viszont intenzív volt a pályán és azon kívül is" - mondta a Formule 1 magazinnak.

„Toto másképp játszik, ő egy másfajta állat. Ezek a párbajok a sport részévé váltak, de nem tudom, hogy jó vagyok-e benne, vszont nagyon szeretem a sportot. Ebben az iparágban nőttem fel, és úgy gondolom, hogy amit a pályán csinálsz, az a legfontosabb“ - tette hozzá.

Ricciardo szerint a McLaren és a Ferrari csatája többről szólt, mint a harmadik hely megszerzése