Horner: Verstappen Hamilton szintjén van!

Christian Horner reméli, hamarosan kerék a kerék elleni csatákat is láthatunk Lewis Hamilton és Max Verstappen között. Az angol úgy látja, a két versenyző közti különbség minimális.

Max Verstappen, Red Bull Racing, 2nd position, on the podium

Fotót készítette: Andy Hone / Motorsport Images

A Mercedes színeiben versenyző Hamilton vasárnap magabiztos győzelmet aratott a Spanyol Nagydíjon, aminek köszönhetően 37 pontra növelte előnyét a világbajnoki pontversenyben.

Verstappen ugyanakkor nem lehetett csalódott, hiszen Valtteri Bottas megelőzésével zsinórban ötödik dobogós helyezését szerezte.

A holland a verseny után elégedetten nyilatkozott. Elmondta, nem számíthatott ennél többre annak tudatában, hogy a Red Bull tempó terén továbbra is hátrányban van a Mercedeshez képest.

A Red Bull versenyzője a 2020-as szezonban egyelőre fantasztikus teljesítmény nyújt, ráadásul a 70. Évforduló Nagydíján aratott győzelmével a Mercedes versenyzői mellett egyedül mondhatja magát futamgyőztesnek az idén.

Miután Verstappen és Hamilton teljesítményének összehasonlítására kérték, a Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner úgy fogalmazott, nüanszok döntenek kettejük között.

„Jelenleg ők az F1 két legjobb formában lévő pilótája.” – nyilatkozta Horner a Sky Sportsnak a barcelonai verseny után.

„Nehéz lenne dönteni kettejük között. Érdekes megfigyelni, hogy Max a maga 22 évével és Lewis 35 évesen karrierjük mennyire más szakaszaiban vannak.” – folytatta Horner.

„Remélem, az előttünk álló futamokon láthatjuk őket egymás ellen küzdeni a pályán, szerintem a nézők is ezt szeretnék látni. Ez az, amit a csapatok is szeretnének. Szerintem jót tenne a Forma-1-nek.”

A pénteki szabadedzésen mutatott meggyőző versenytempó után sokan azt várták, Verstappen képes lesz megnehezíteni a Mercedes dolgát a vasárnapi futamon.

Christian Horner, Team Principal, Red Bull Racing

Fotó készítője: Andy Hone / Motorsport Images

A Red Bull hollandja végül nem tudta tartani a lépést Hamilton Mercedesével, aki mind a három etap során gyorsabb volt nála. A verseny leintésekor Verstappen hátránya több mint 20 másodperc volt.

Hornert mindazonáltal lenyűgözte Verstappen teljesítménye. A holland maga mögött tudta tartani a másik Mercedest vezető Valtteri Bottast, akit a rajtnál utasított maga mögé.

„A mai napból teljes mértékben kihoztuk a legtöbbet. Max mindent kihozott az autóból. Elválasztotta egymástól a nálunk gyorsabb autóval rendelkező Mercedeseket, ennél ma nem volt benne több.” – értékelt Horner.

„Elégedett vagyok Max teljesítményével, a srácok pedig nagyszerű munkát végeztek a bokszban. A leggyorsabb kerékcserék közül három is a miénk volt, ami remek teljesítmény tőlük.”  - zárta a csapatfőnök.

Megérkezett a Mercedes új fejlesztése: ROBOTtas!

Először láthattuk egy F1-es autó beindítását a Forma-1 új protokollja szerint: kötelezőek a szájmaszkok és amennyire lehetséges, a csapattagoknak tartaniuk kell egymástól a távolságot. A Mercedes pedig hónapok óta először indított be egy F1-es autót.