Horner: „Nem így akarunk versenyt nyerni!”

A Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner egyáltalán nem örül annak, hogy a safety car mögött ért véget az Olasz Nagydíj, szerinte egy remek befutót vettek el a közönségtől és tőlük is.

Christian Horner, Team Principal, Red Bull Racing, Toto Wolff, Team Principal and CEO, Mercedes AMG

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

A biztonsági autós fázis alatt intették le a Forma-1-es Olasz Nagydíjat, amelyen Max Verstappen a 7. helyről rajtolva tudott diadalmaskodni, míg Charles Leclerc a második helyen végzett a Ferrari „otthonában”.

A győzelem ellenére sem volt teljesen elégedett a Red Bull-csapatfőnök Christian Horner, aki azt nehezményezte, hogy nem engedték el a mezőnyt a safety car mögött, és így ért véget a monzai futam:

„Nem a safety car mögött akarunk versenyt nyerni. Már hosszú évek óta beszélünk arról, hogy versenyzéssel kell véget érniük a futamoknak. Elég idő lett volna erre! Szerintem rossz autót vett fel a safety car, George Russellt.”

„A mi autónk volt a leggyorsabb, és szerettünk volna a pályán nyerni, nem pedig a biztonsági autó mögött. Tehát osztozunk a szurkolók csalódottságában, egy nagyszerű befutót vettek el tőlünk” – mondta Horner.

Ezzel a győzelemmel Max Verstappen és a Red Bull csapata is tovább növelte előnyét a pontversenyben, 6 versennyel a szezon vége előtt egyéniben 116, a konstruktőrök között 139 ponttal vezetnek.

„Russell gyorsan a Mercedes vezetőjévé válik, megdöbbentő volt Hamilton kirohanása...”

Előző cikk Hamilton: nagyon nehéz volt vezetni ma az autót, ez egy igazi kármentés
Következő cikk Norris: ez volt a legjobb versenyem az F1-ben, ahhoz képest nem túl jó a hetedik hely