Hivatalos: a Williams 2020-ra is megtartja női versenyzőjét

A ROKiT Willimas Racing hivatalosan is bejelentette, hogy Jamie Chadwick, a W Series első bajnoka 2020-ban is az alakulat tagja lesz, és folytatja a fejlesztési munkálatokat az akadémia programján belül.

Jamie Chadwick on the red carpet

Fotót készítette: Nils Jorgensen / Motorsport Images

Claire Williams, a Williams csapatának vezetője őszintén hisz a női tehetségekben, és emiatt is alkalmazta a honfitársát a 2019-es idény alatt fejlesztői pilótának. Jamie Chadwick még mindig csak 21 esztendős, és szép karrier állhat előtte a motorsportban.

Chadwick tavaly a W Series egyik legnagyobb esélyeseként nyerte meg a női formulaautós bajnokságot. A szezon ideje alatt csupán egy olyan verseny volt, amikor nem állt fel a dobogóra, de akkor is 4. lett. Végül 110 ponttal a neve mellett nyert a 100 pontos Beitske Visser és a 76 egységet számolt Alice Powell előtt.

Chadwick, aki többek között a nürburgringi 24 órás versenyen is rajthoz állt, 2015-ben a Brit GT Bajnokságot nyerte meg a GT4 kategóriában, majd azt követően az MRF Challange bajnoki címét is megszerezte.

Jaime a Williams hivatalos tájékoztatása szerint tovább mélyíti a programját a csapat szimulátorában, miközben a csapat munkáját a pályákon is közelről figyelheti. Idén több nagydíjon is jelen lesz, valamint támogatja az istállót a média-és marketing tevékenységekben.

„Fantasztikus lehetőség volt ez a csapattal fejlesztési versenyzőként. A szimulátorban eltöltött idő felbecsülhetetlen volt, és minden pillanatát élveztem, valamint elmerültem a csapat munkájában. Várom már, hogy folytathassam a munkát velük.”

Claire Williams, a helyettes csapatvezető is boldog: „Örülök, hogy megerősíthetem, Jaime Chadwick folytatja a munkát a Williams akadémiáján ebben az évben. Örömmel láttam Jamie fejlődését, és azt, hogy kitűnt a munkájával a csapattal, valamint a W Seriesben. Kitűnő munkát végzett a nők motorsportos karrierjének előremozdításában, és rendkívül büszkék vagyunk az elvégzett munkájára.”

Carlos Sainz Jr., a McLaren versenyzője megirigyelte csapattársa ultramodern szimulátoros berendezését, így most ő is vásárolt egyet magának, amivel még gyorsabbá válhat.