Hamilton pályafutásának legbátrabb győzelme: a tegnapi monacói!

Damon Hill, a korábbi Forma-1-es világbajnok nem fukarkodott a dicsérő szavakkal Lewis Hamilton Forma-1-es pályafutásának 44. győzelmét követően: a brit bajnok egyik legjobb futamán van túl.

Hamilton hét hónappal ezelőtt nyert utoljára, és nyolc évet kellett várnia második monacói győzelmére – a brit azonban a sok technikai hibát követően 2016-ban először a dobogó legmagasabb fokán ünnepelhetett.

„Valószínűleg ez volt az egyik legjobb győzelme.” – mondta Hill a Sky Sport-on – „Tényleg ezt gondolom.”

„Eszembe jut Ayrton Senna 1993-as doningtoni versenye, amikor nem állt ki annyiszor. Lewis csak egyszer ment ki a bokszba, és addig esős gumin ment, majd azonnal jöttek a slickek, amiket életben tartott.”

„Bámulatos.”

Hamilton a csapattal közösen úgy döntött, hogy nem áll ki az intermediate abroncsokért, hanem inkább elhúzza esőgumis etapját, és azonnal slickekre vált. Ricciardo ekkor 13 másodperccel vezetett, és a 23. körben kiállt intermediatekért, amivel el is vesztette vezető helyét.

„Elég bátor volt ahhoz, hogy ragaszkodjon a nehéz döntéséhez.” – folytatta Hill.