Hamilton: olyan volt a Brit Nagydíj hajrája, mint egy gokartverseny

A hétszeres világbajnok elmondta, a silverstone-i futam hajrájában látott, második helyért zajló csata emlékeztette a gokartos időkre és szerinte ez a Forma-1 legszebb arca, amelyt többször kellene megmutatnia.

Sergio Perez, Red Bull Racing RB18, Charles Leclerc, Ferrari F1-75, Lewis Hamilton, Mercedes W13, Fernando Alonso, Alpine A522

Mark Sutton / Motorsport Images

Lewis Hamiltonnak a szezon tizedik versenyén nyílt az eddigi legnagyobb lehetősége idén a futamgyőzelemre, de a Mercedes pilótája végül a harmadik helyen zárt hazai közönsége előtt.

Tizenöt körrel a Brit Nagydíj leintése előtt be kellett küldeni a biztonsági autót, miután Esteban Ocon Alpine-ja meghibásodott, ez pedig gyakorlatilag egy mini sprintversenyt eredményezett Silverstone-ban amiből Carlos Sainz jött ki győztesen.

A spanyol pilóta gyorsan megelőzte a friss lágy keverékű abroncsokon használt, kemény gumikon maradó csapattársát, Charles Leclerc-nek pedig hamarosan Sergio Perez, majd Lewis Hamilton és Fernando Alonso ellen is védekeznie kellett.

A monacói, a mexikói és a brit folyamatosan előzgették egymást és körökön keresztül szoros, ádáz csatát vívtak, s bár végül Hamiltonnak is sikerült a Ferrari előtt maradnia, Perez mögé szorult.

„Ez a csata nagyon emlékeztetett a gokartos időkre, úgy érzem, ez a Forma-1 legszebb arca. Az, hogy képesek voltunk ilyen közelről követni egymást és kockázatos manőverekkel versenyezni körről körre, az mutatja, helyes az irány amerre tartunk“ - mondta Hamilton.

„Hálás vagyok, hogy részt vehettem ebben a csatában, mert már jó ideje nem volt részem ilyen küzdelemben“ - fogalmazott a hétszeres világbajnok, aki pályafutása során még sosem maradt ilyen hosszú ideig futamgyőzelem nélkül.

„Ez egyáltalán nem furcsa érzés, megesnek ilyen dolgok. Voltak olyan éveim a pályafutásom során, amikor egy ideig nem nyertem. Most kiderült, van potenciál ebben az autóban és ez reményt ad arra, hogy több is lesz“ - tette hozzá a Mercedes versenyzője.

Vettel: csak ültem az autóban és üvöltöttem, nyomd Mick, nyomd!

Michael Schumacher a Forma-1 legendája, aki hét alkalommal nyert világbajnoki címet, ami a mai napig rekordnak számít.

Előző cikk Perez: amikor a pilóták fizetési sapkájáról beszélnek, elfelejtik, mit kockáztatunk
Következő cikk Vettel a silverstone-i tüntetőkről: megértem az aggályaikat, de életeket veszélyeztettek!