Hamilton nyerte meg az időmérőt Raikkönen és Vettel előtt Monzában! Rosberg csak a 4.

Lewis Hamilton újabb időmérő edzést nyert meg, ezúttal az olaszországi Monzában. Ez volt a brit versenyző pályafutásának 49. rajtelsősége a királykategóriában. Zsinórban pedig ez volt a 7. pole-ja.

Részletek és végeredmény hamarosan...

A második helyen Kimi Räikkönen zárt a Ferrarival! A finn „Jégember” nem sokkal maradt el a brit idejétől, legalábbis ahhoz képest, amit várhattunk. Sebastian Vettel ezúttal a harmadik leggyorsabb volt a másik SF15-T-vel.

A negyedik helyre Nico Rosberg ért oda a Mercedesszel, amiben egy korábbi fejlesztésű motor dolgozott. A németek nem tehettek mást, és egy technikai gond miatt kénytelenek voltak lecserélni Rosberg teljesen új erőforrását, amit Hamilton megtarthatott, így teljesen egyértelmű volt a német hátránya, akinek az aggregátja ráadásul egy igencsak használt egység.

Az ötödik helyen a williamses Felipe Massa zárt, közvetlen a finn csapattársa, Valtteri Bottas előtt. A legjobb 10-ben zárt még Sergio Pérez (Force India), Nicolas Hülkenberg (Force India), Marcus Ericsson (Sauber). A Force India német versenyzője megállt a bokszutca bejáratánál a Q3-ban. Lehetséges, hogy az üzemanyag fogyott ki a gépéből.

A két Red Bull nagyon „elszállt”, és szinte esélyük sem volt a technikai gondok után. A McLaren hasonlóan gyenge volt, és már a Q1-ben kiestek. Jenson Button szerint rosszabb is lehetett volna...