Hamilton az élen délután Amerikában Leclerc és Verstappen előtt

Délután az Amerikai Nagydíj második szabadedzésén már Lewis Hamilton volt a leggyorsabb a Mercedesszel, közvetlen a Ferrari és a Red Bull előtt, magabiztos, de nem behozhatatlan különbséggel.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W10

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

Az FP1 érdekesen alakult, mivel több versenyzőtől elvették az aktuális leggyorsabb körét a 19-es kanyarban a kiszélesítések miatt. Így járt többek között Lewis Hamilton és Charles Leclerc is, akik emiatt hátrébb végeztek, miközben a pilóták sokat panaszkodtak az egyenletlen pályafelület és az azzal járó pattogás után. A brit bajnok azt mondta, nem biztonságos a helyzet.

A szabadedzés sokkal aktívabb volt a szokásosnál, mivel a Pirelli két szett 2020-as C4-es prototípusgumit tett elérhetővé a versenyzők számára, akik igen hamar megkezdték az adatgyűjtést, többek között ezeken a keverékeken is, ami nagyon fontos volt, számukra és a gyártó számára is. Az FIA hivatalos dokumentuma szerint a következő versenyzőktől vettek el gyors kört kanyarkiszélesítés miatt az FP1 ideje alatt: Norris (2x) Hamilton, Kvjat, Verstappen (2x), Leclerc, Magnussen, Stroll, Gasly, Albon.

A versenyzők ismét száraz pályán gurulhattak pályára, melegebb körülmények között. A zöld jelzéskor 15°C volt a levegő hőmérséklete, míg a pálya hőmérői 24°C-ot mutattak. Sokat nem kellett várnunk arra, hogy egy incidens miatt félbeszakítsák az edzést. Grosjean hibázott, és a megcsúszását követően nagy erővel vágta oda a Haas elejét. A bal első felfüggesztés rögtön eltört, akárcsak az első szárny. A francia nem sérült meg, de az autó igencsak, így ezzel a csapat rögtön elvesztett egy autót délután.

Romain Grosjean, Haas F1 Team VF-19

Fotó készítője: Giorgio Piola

A Mercedes délután már egyértelműen növelte a tempót, de ne feledjük, ezek csak a péntek motorok voltak, így még akár sok is maradhatott a Ferrariban. A legjobb időt azonban a brit rakta össze Leclerc előtt, majd jött Verstappen, és csak utána Vettel. A német már kifejezetten sokat kapott, de ez is elegendő volt ahhoz, hogy Bottas előtt zárjon, aki egyáltalán nem tudta tartani a tempót, és az időmérős etapja nem sikerült.

Aki még ennél is lassabb volt, az Albon, bár ez nem jelent meglepetést, mivel a thai újonc a fejlődése ellenére rendre elmarad a csapattársa sebességétől, és a leglassabb a top-mezőnyből. A hátránya 1.2 másodperc volt, míg Verstappen esetében ez 0.3 másodperc volt. Közvetlen Albon mögött Gasly szinte ugyanarra az időre volt képes a Toro Rossóval. A francia ismét dicséretet érdemel, mert megint igen gyors kört rakott össze.

A legjobb 10-ben végzett még Sainz, Stroll és kisebb meglepetésre Giovinazzi, mivel az Alfa Romeo az utóbbi időben nem volt túl gyors. A másik géppel Räikkönen csak a két Haast és a Wiliams autóit előzte meg. A legendás brit csapatnál ezúttal is kérdések adódtak a váltóval Russel autójában, de a brit így is Kubica előtt zárt, aki azonban nem hagyta ki az FP1-et.

Közvetlen a TOP-10 mögött a két Renault zárt, köztük Kvjat Toro Rossójával. Az ausztrál, az orosz és a német gyakorlatilag ugyanazt a köridőt futotta meg. Rettentően közel voltak egymáshoz, de Norris is kevéssel maradt el a 14. helyen. A brit a csapattársához képest azonban már sokkal l

assabb volt, akárcsak Pérez, míg a Haas a 17. és 18. helyről várhatja a folytatást.

Helyezés Versenyző Kör Idő Különbség Intervallum Átl.seb (km/h)