Hamilton a Szingapúri Nagydíjat is megnyerte, Vettel nagy bajban a Ferrarival

Lewis Hamilton a szingapúri győzelmével ismét növelte az előnyét a bajnokságban, miközben Sebastian Vettel újabb nagyon fontos pontokat bukott a riválisával szemben. Ez már az a pont lehet, amikor nem a Ferrari kezében van a bajnokság sorsa. 40 pont a hátrány.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W09 EQ Power+, leads Max Verstappen, Red Bull Racing RB14, and Sebastian Vettel, Ferrari SF71H, at the start of the race

Fotót készítette: Steven Tee / Motorsport Images

Az időmérő edzés Hamilton sikerét és fölényét hozta, amire nem sokan számíthattak, még maga a Mercedes és a négyszeres világbajnok sem. A brit címvédő egy egészen hihetetlen körrel állt elő a Q3-ban, amire a Red Bull és a Ferrari sem tudott válaszolni.

Szintén meglepetést jelentett, hogy Vettel még az első sorba sem tudta kvalifikálni magát, noha erre igencsak szüksége lett volna, független, hogy egy hosszú verseny várt a mezőnyre. A Mercedes és a Ferrari közé Verstappen ugrott be a Red Bullal, akinek így jó esélye volt, hogy akár a győzelemért is harcban legyen, egy olyan pályán, ahol a motorerő nem olyan hangsúlyos.

Hamilton és Wolff nagy öröme az időmérő után a Mercedesnél

Fotó készítője: Steve Etherington / LAT Images

A negyedik és ötödik kockáról a két finn várhatta a rajtot. Bottas és Räikkönen nagyon közel volt egymáshoz a kvalifikáción, de érthető módon egyikőjük sem volt túlzottan elégedett, látván, hogy Hamilton milyen kört futott. Ricciardo volt a leggyengébb a top-csapatok pilótái közül, aki 1 másodperccel volt lassabb Hamiltonnál.

START - HAMILTON MARADT AZ ÉLEN, OCON A FALBAN, VETTEL A MÁSODIK

A csapatok közel 30°C-os levegő és 34°C-os aszfalthőmérséklet, valamint 67.2%-os páratartalom mellett állhattak fel a teljesen száraz rajtrácsra. A szél 6 és 7 km/óra között fújt.

A rajt csak részben volt sima. Az első kanyarban szépen jött el a mezőny, miközben Hamilton maradt az élen. Nem sokkal ezután Ocon ért össze a csapattársával, majd a falnak vágódott és kiesett. A francia versenyző autójának jobb első kereke kitört. A csapat fogta a fejét, hiszen ezzel fontos pontokat vesztettek, ráadásul a két autójuk ért össze egymással.

Pérez a csapatrádión keresztül elmondta, nem tudott mit tenni, hiszen egyrészt nem látta Ocont, valamint már nem volt helye. A francia más véleményen volt, és szerinte a mexikói nagyon csúnyán rádobta őt a falra.

Az FIA senkit sem büntetett, versenybalesetnek minősítette az incidenst.

Vettel közvetlen a biztonsági autós fázis előtt előzte meg Verstappent, ami kritikus volt, hiszen így az újraindítás előtt ott tudott lenni Hamilton mögött. A SC ideje alatt így nézett ki a TOP-10: Hamilton, Vettel, Verstappen, Bottas, Räikkönen, Ricciardo, Pérez, Grosjean, Alonso, Sainz.

Vettel kritikus előzése Verstappen ellen, közvetlen a biztonsági autós fázis előtt

A 13. körben elkezdett cseperegni az eső, ami azonban nem zavart sok vizet. Hamilton, Vettel és Verstappen szorosan követte egymást. Ekkor a Ferrari 2,3, a Red Bull 4,5 másodpercre volt a Mercedestől.

Vettel ultralágyra, Hamilton lágyra váltott, egy kör különbséggel

A 15. körben Vettel állt ki először. A hiperlágy gumik helyett ultralágy tappancsokat kapott. A Ferrari versenyzője a 7. helyen tért vissza, közvetlen Grosjean és Alonso elé. Egy körrel később Hamilton is kiállt a kötelező cseréjére. A Mercedes más taktikát választott, és lágy gumikkal szerelték fel a brit W09 versenygépét. Az idősebbik négyszeres világbajnok ugyanúgy maradt a riválisa előtt.

Vettel elvesztette a második helyét, Verstappen előzött a bokszkiállás után

A 17. körben Bottas ment be a bokszba. A Mercedes finn versenyzője is lágyon folytatta tovább, akárcsak a csapattársa. Räikkönen ekkor még kint maradt a másik Ferrarival. Verstappen viszont a 18. körben megcsinálta a cserét. A hollandnál 2.5 másodpercig tartott a kiállás. A Red Bull a lágy gumikkal megcsinálta az elé vágást, és megelőzték Vettelt, ami nagyon rossz hír volt a Ferrarinak. A versenyt pedig Räikkönen vezette, de a világbajnok akkor még kerékcsere nélkül volt kint.

Räikkönen a 23. körben állt ki, lágy gumikért. Az olaszok nem voltak túl gyorsak, 3.1 másodpercig tartott a csere. A jobb elsővel voltak gondok. Ezzel Ricciardo vette át a vezetés, bokszkiállás nélkül.

A 27. körben Leclerc egy nagyon szép előzést mutatott be a Sauberrel Gasly ellen. A Toro Rosso versenyzője küszködött a gumikon, amit a Ferrari jövőbeni versenyzője kiválóan használt ki, és ugrott fel a 9. helyre. Ugyanebben a körben állt be Ricciardo az ultralágy gumikért. 2.3 másodpercig tartott a cseréje. Az ausztrál a 6. helyen folytatta tovább.

Pérez újabb balesete, ezúttal a Williamsszel

A 34. körben Pérez ismét ütközött, ezúttal Szirotkinnal. A Force India versenyzője nagyon frusztrált volt a Williams mögött, ami egy érthetetlen, teljesen felesleges hibára késztette őt. A mexikói defektet kapott, addig az orosz folytatni tudta az útját, de messze a pontszerző helyektől. Pérez bokszutcaáthajtásos büntetést kapott, amit a 40. körben erősítettek meg.

Verstappen ráesett Hamiltonra

A 38. körben a lekörözések miatt Verstappen nagyon ráesett Hamiltonra, amivel egy új csata vette kezdetét. A Mercedes ezzel egy 5 másodperces előnyt bukott el. Pár körrel később azonban Hamilton már újra több másodperccel vezetett a pillanatnyi ellenfele ellen.

Hamilton-győzelem, Vettel már nagy bajban érezheti magát

Hamilton végül egy igen eseménytelen és unalmasabb Szingapúri Nagydíjat nyert meg, növelvén az előnyét a bajnokságban, miközben már csak 6 futam van hátra a szezonból. Ez volt pályafutása 69 győzelme és a 129. dobogója, így már csak egy sikerre és pódiumra van a nagy jubilálástól. És mindezt a 223. nagydíján érte el, ami szintén erős statisztika a neve mellett.

A második pozícióban Verstappen ért célba egy nagyon erős versenyteljesítmény végén. A Red Bull remekül taktikázott, míg a holland tökéletes munkát végzett. A bokszutcai előzés után egy pillanatra sem volt veszélyben a fiatal pilóta második helye.

A dobogóra harmadik fokára egy nagyon boldogtalan és lassan hitehagyott Vettel állhatott fel. A hátralévő futamok ellenére a Ferrari versenyzője már biztosan nem tekinthető favoritnak, különösen egy ilyen hátránnyal a neve mellett.

A legjobb öt sorrendjét Bottas és Räikkönen, a két finn zárta. A Mercedes versenyzője zárt előrébb, akikkel Ricciardo nem tudott mit kezdeni, hiába volt hozzájuk közelebb az utolsó 10 körben. Az ausztrál ezzel egy komolyabb vereségbe futott bele a csapattársa ellen.

Közvetlen a top-csapatok mögött nagy meglepetésre nem a Force India, nem a Renault és nem a Haas végzett, hanem Alonso a McLarennel. A spanyol világbajnok az idénye egyik legjobb versenyét teljesítette. Vandoorne még csak pontot sem szerzett, szemben Sainzzal, Leclerccel és Hülkenberggel. Ez a kettős pontszerzés nagyon fontos volt a Renault számára a konstruktőri negyedik helyért való csatában. A Sauber monacói „ásza” az Osztrák Nagydíj után szerzett ismét pontot.